Facebook Google+ Twitter

I zapłonęły znicze...

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2006-10-28 15:45

Dziś 1 listopada. Odwiedzamy groby swoich bliskich, składamy kwiaty, zapalamy znicze... W Łodzi od samego rana wszystkie cmentarze wypełniały się ludźmi. Przyszli oddać hołd zmarłym bliskim.

ZniczWszystkich Świętych i zaduszki to dni, w których wspominamy tych, którzy odeszli. Jest to okazja do złożenia kwiatów, zapalenia zniczy i modlitwy.

Nie wszyscy jednak mają dziś wolne. Wszystkich Świętych to rozkwit "cmentarnego biznesu". Na największe łódzkie cmentarze przyjechali dziś kwiaciarze, sprzedawcy zniczy i harcerze. Zauważyć można również stragany z balonami i obwarzankami. To smutne, że z tak osobistego święta zaczyna się robić odpust...

Niestety święto tego formatu ma też swoje minusy. Jednym z najbardziej dotkliwych jest oczywiście komunikacja miejska. Autobusy i tramwaje w Łodzi jeżdżą rzadko, a na dodatek są przepełnione. Ciężko jest gdziekolwiek dojechać. MPK powinno w taki dzień zapewnić autobusy jeżdżące specjalnie na cmentarze. Ułatwiłoby to i usprawniło podróżowanie po Łodzi.

Dla mnie jest to święto mistyczne. Patrząc na zapalone światełka na grobach wspominam tych, których już nie ma. Myślę o nich. Przypominam sobie, jak to było, kiedy się śmiali, płakali, rozmawiali ze mną.

Niech nasi bliscy zmarli oraz wszyscy, którzy odeszli spoczywają w pokoju... [*]

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wielka szkoda ze z tak podnioslego swieta robi sie jak to ujelas odpust....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.