Facebook Google+ Twitter

I Zatokowe Spotkanie 2009 „Poczuć morze„

W pierwszy weekend października Fundacja Sportu i Turystyki Osób Niepełnosprawnych „Keja” zorganizowała pod patronatem PFRON i Stowarzyszenia Armatorów Jachtowych Żeglarską przygodę dla osób z dysfunkcją wzroku.

Czekający na jachty Zawisza Czarny / Fot. Jerzy MakiełaCelem spotkania było sobotnie wypłynięcie na wody Zatoki Gdańskiej, aby przywitać powracającego z projektu „Zobaczyć morze” Zawiszę Czarnego pod dowództwem kpt. Janusza Zbierajewskiego. Piątek był dniem w którym uczestnicy zlotu mogli się zaprzyjaźnić. Żeglarze mogli poznać swoje nowe załogi, a uczestnicy - jachty na których następnego dnia mieli spędzić kilka godzin. Wieczorem odbyło się oficjalne powitanie przez Prezes Fundacji Sylwię Skuzę - także niewidomą - wszystkich uczestników „Zatokowego spotkania”.

W piątkowy wieczór towarzyszył nam także Mateusz Kusznierewicz, który opowiedział o swojej przygodzie z żeglarstwem. Następnie, kiedy oficjalną część mieliśmy za sobą żeglarze odpowiadali na pytania dotyczące samego pływania. Kiedy wszystkie wątpliwości zostały rozwiane, zaczęła się wspólna zabawa przy szantach.

Kolejny dzień zaczął się wcześnie rano, spotkaliśmy się po godzinie 7 na wspólnym śniadaniu po którym z biciem serca zebraliśmy się przed Narodowym Centrum Żeglarstwa, gdzie stałe załogi jachtu okrętowały uczestników zlotu, opowiadając o jachcie. Kiedy wszyscy zostali wyposażeni w kamizelki, mogliśmy odcumować i wypłynąć z mariny. W imprezie brało udział 13 jachtów: Norda, Antica, Śniadecki, Portowiec Gdański II, Aliflanke, Szkwał, Sea Bee, Bellew Zawierucha, Perełka, Araldir, Lotta, FreeDom, Bury Kocur. Towarzyszył nam też WOPR oraz motorówki z przystani motorowodnej „Stewa”.

Po godzinie 9 wypłynęliśmy za główki portu, gdzie już czekał na nas Zawisza Czarny, którego odprowadzaliśmy w kierunku Gdyni. Ponieważ pogoda nie była nam nazbyt życzliwa, a wiatr wiał 5-6 B, około godziny 11:00 zawróciliśmy w kierunku Górek Zachodnich. Mimo, że było zimno, a załogi jachtów były przemoczone, uśmiech nie znikał z niczyjej twarzy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.