Facebook Google+ Twitter

I Zjazd Latarników. Jak nauczyć osoby starsze korzystania z internetu?

24 i 25 września br. w Tarnowie odbył się I Ogólnopolski Zjazd Latarników Polski Cyfrowej. Uczestnicy spotkania starali się znaleźć rozwiązanie problemu, jakim jest rzadkie i ograniczone korzystanie z internetu przez osoby powyżej 50. roku życia.

 / Fot. Jakub Kaszuba, CCZjazd odbył się w ramach projektu Polska Cyfrowa Równych Szans. Realizatorami PCRS są Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji oraz Stowarzyszenie "Miasta w Internecie". Głównym zadaniem projektu jest przeszkolenie ponad 2600 Latarników Polski Cyfrowej.

Celem zjazdu było nauczenie wolontariuszy, w jaki sposób i przy pomocy jakich metod wprowadzać starsze osoby w świat internetu.

"Spodziewaliśmy się pozytywnego odzewu, ale obecnie liczba chętnych jest większa, niż nasze oczekiwania. Stworzyliśmy - jak się okazało - największy w Polsce wolontariat edukacyjny" - powiedział Krzysztof Głomb, prezes Stowarzyszenia "Miasta w Internecie".

Podczas I Ogólnopolskiego Zjazdu Latarników Polski odbyły się liczne spotkania z ekspertami, którzy wypowiadali się na temat projektu PCRS oraz poruszali problem, jakim jest rzadkie korzystanie z Internetu przez osoby powyżej 50. roku życia. W spotkaniach uczestniczyły m.in. Małgorzata Olszewska, podsekretarz stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji oraz prof. Danuta Hübner, przewodnicząca Komisji Rozwoju Regionalnego Parlamentu Europejskiego i ambasadorka projektu od początku jego powstania.

"Wykluczenie cyfrowe generacji 50 plus to w Polsce wielkie wyzwanie i dlatego popieram ideę stworzenia w ramach projektu PCRS krajowego centrum kompetencji w zakresie integracji cyfrowej" - powiedziała prof. Danuta Hübner.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.