Facebook Google+ Twitter

Ian Anderson - Thick As A Brick. W całości, na żywo w Polsce!

Jedyny koncert 24 sierpnia w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu!

Ian Anderson na koncercie Jethro Tull w Bayereuth 25.10.1995 r. / Fot. Arkadiusz Gębka"Rock-Serwis" donosi: "Z radością i dumą informujemy, że 24 sierpnia 2012 w Zabrzu w Domu Muzyki i Tańca wystąpi na jedynym koncercie w Polsce Ian Anderson (Jethro Tull) wraz z zespołem, by w 40 rocznicę premiery słynnego albumu "Thick As A Brick" zaprezentować go w całości polskiej publiczności".

Fanom ProgRocka nie trzeba nic więcej. Nawet ceny biletów są nieistotne. Liczy się tylko jedno - jest pierwsza od czterdziestu lat okazja, żeby usłyszeć na żywo i w całości "Thick As A Brick". To nic, że z oryginalnego sześcioosobowego składu na scenie wystąpi "tylko" Ian Anderson. Utwory klasyczne wykonują różne orkiestry, a "TAAB" na miano klasycznej kompozycji jak najbardziej zasługuje.

Po sukcesie nagranego w 1971 roku albumu "Aqalung", który zawierał "niepiosenkową" kompozycję "My God" - w atmosferze tworzonych powszechnie w Wielkiej Brytanii suit art i progrockowych, krytyka muzyczna oczekiwała na album koncepcyjny.

Ian Anderson z właściwą sobie ironią oświadczył: "Jeśli krytycy chcą albumu koncepcyjnego - dostaną bombastyczną matkę wszystkich albumów koncepcyjnych. Powstała kompozycja zawierająca tyle muzyki ile mógł pomieścić longplay, a którą ze względów technicznych zapisano w dwóch quasi częściach na dwóch stronach płyty.

Wielobarwna brzmieniowo, w różnych tempach i tonacjach, z wieloma tematami muzycznymi, zagrana na imponująco zróżnicowanym instrumentarium suita rockowa opowiada historię "Małego Miltona" - dziewięcioletniego Geralda Bostocka. O chłopcu dowiadujemy się z z gazetki kościelnej stanowiącej okładkę oryginalnej czarnej płyty. Po serii koncertów promujących album w 1972 r. Jethro Tull nigdy nie grał tego materiału w całości. Prezentowano na koncertach różne trwające od sześciu do kilkunastu minut kompilacje. Jedną z takich wersji doklejam na końcu tekstu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.