Facebook Google+ Twitter

Ian Siegal & Mississippi Mudbloods gwaizdami Warsaw Blues Night

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-09-29 22:13

Jak przystało na jubileusz, organizatorzy Warsaw Blues Night przygotowali wyjątkowy prezent dla publiczności. Gwiazdami 50. edycji tej imprezy będą artyści z absolutnego światowego bluesowego topu – Ian Siegal & The Mississippi Mudbloods.

 / Fot. piotrJak przystało na jubileusz, organizatorzy Warsaw Blues Night przygotowali wyjątkowy prezent dla publiczności. Gwiazdami 50. edycji tej imprezy będą artyści z absolutnego światowego bluesowego topu – Ian Siegal & The Mississippi Mudbloods, czyli artysta nr 1 brytyjskiego bluesa oraz supergrupa, której podstawę stanowią bracia Luther i Cody Dickinson z North Mississippi Allstars. Będzie to ich pierwsza wizyta w Polsce.

Ian Siegal to gitarzysta i wokalista skutecznie wymykający się próbom zaszufladkowania. Jego muzyka, w zdecydowanej większości autorska, to rootsowa mieszanka muzyki amerykańskiej, w której zdecydowanie przeważa chropowata odmiana bluesa z południa USA.

Magazyn Blues Revue określił go tak: „Wyobraźcie sobie hybrydę Howlin’ Wolfa i Toma Waitsa, a otrzymacie Iana Siegala”. To duże uproszczenie, ale sporo mówi zwłaszcza o wokalnych możliwościach Siegala.

Od lat 90. jego kariera z powodzeniem tyczyła się na Wyspach Brytyjskich, gdzie wydał 5 płyt, zdobywając coraz większą popularność za Wielką Wodą. Rewelacyjnie przyjęte zostały albumy: Swagger oraz A Bigger Plate of Meat & Potatoes.

Przełomowy okazał się rok 2010, kiedy to Siegal na fali rosnącej popularności w USA zdecydował się na podbój ojczyzny bluesa. Pomysł nagrania płyty w bluesowym epicentrum, czyli w stanie Mississippi, z czołowymi muzykami hill country bluesa okazał się strzałem w dziesiątkę.

Wydana w roku 2011 płyta Skinny z miejsca podbiła bluesowe listy przebojów w USA, zebrała rewelacyjne recenzje na całym świecie, czego efektem była nominacja do Blues Music Awards. W nagraniu tego materiału uczestniczyli m.in.: Garry Burnside, Duwayne Burnside, Robert Kimbrough, Alvin Youngblood Hart oraz Cody i Luther Dickinson. Zwłaszcza dwaj ostatni odcisnęli silne piętno na brzmieniu albumu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.