Facebook Google+ Twitter

Ibiza. Architektura sakralna - symbolem wyspy

Ibiza jest niezwykłą wyspą o wielu walorach. Na szczególną uwagę zasługuje architektura sakralna wyspy. Kościoły stanowią małe twierdze obronne wyspy, targanej atakami piratów, grasujących wzdłuż wybrzeży Morza Śródziemnego w XIV i XVIII w.

1 z 19 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Centralną budowlą sakralną wyspy jest Katedra Santa Maria de las Nieves. Zbudowana już w XIV wieku w stylu gotyckim, przebudowana w stylu barokowym w XVIII wieku.Fot.Isabella Degen
Centralną budowlą sakralną wyspy jest Katedra Santa Maria de las Nieves. Zbudowana już w XIV wieku w stylu gotyckim, przebudowana w stylu barokowym w XVIII wieku.
Fot.Isabella Degen

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

@Marek Ch. Naturalnie na wyspie też istnieją sprayowcy, ale chyba przez szacunek do obiektów historycznych, sakralnych nie praktykują na nich sztuki graffiti. Mam trochę zdjęć z wyspy z malunkami graffiti, może starczy na galerię.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękna wycieczka. Sterylna biel...

A gdzie sprayowcy...? U nas takie białe mury, działają jak czerwona płachta na byka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Urzekające są te białe mury na tle błękitnego nieba.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Barbara.
W muzeum historycznym pokazują interesująca prezentację na temat historii wyspy. Ale jaki los spotkał Maurów w roku 1235, dokładnie nie podają. Naturalnie w tym czasie odbyła się nie jedna rzeź. Jednak kultura Maurów przetrwała i do dnia dzisiejszego jest widoczna, w architekturze, w kulinariach, w miejscowej sztuce ludowej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W 1235 Ibiza i Formentera, dotychczasowa własność muzułmanów przeszła w ręce Jakuba I. Zaciekawiło mnie zdjęcie kapliczki św.Ciriaca. Czy jest podane w lokalnych przekazach co się stało później z muzułmanami, którzy się tam skryli ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wyspa o niezwykłym uroku! Z wielką przyjemnością obejrzałam piękną galerię.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.