Facebook Google+ Twitter

IBM Gdańsk – biznes na Wybrzeżu

Firma IBM w marcu oficjalnie uruchomiła w Gdańsku Regionalne Centrum Kompetencyjno-Wdrożeniowe (siedziba w dzielnicy Przymorze, ul. Arkońska). Rekrutacja trwała od roku, liczba kandydatów przekroczyła ramy naboru.

Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska w publicznych wypowiedziach nie ukrywa satysfakcji: – Pojawia się znana i ważna firma. Jej obecność oznacza niewątpliwie promocję miasta oraz nowe miejsca pracy.

We wrześniu firma IBM otworzyła Laboratorium Badania Technologii Informatycznych na Politechnice Gdańskiej. Nie była to jednostronna inicjatywa IBM, do wspólnego projektu przystąpił Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Merytoryczny mecenat IBM umożliwił studentom dostęp do produktów firmy. W perspektywie IBM ma zamiar przekształcić placówkę w Center of Advance Studies, które miałoby współpracować z Laboratoriami Badawczo-Rozwojowymi IBM na całym świecie.

To pierwsze tego typu centrum w Polsce, które - w założeniu inicjatorów - ma pełnić kluczową rolę w obszarze świadczonych przez firmę IBM usług biznesowych. Będzie współpracować z klientami z sektora dużych, jak i średnich przedsiębiorstw z branży petrochemicznej i telekomunikacyjnej. Centrum Kompetencyjno-Wdrożeniowe to element zintegrowanej sieci 20 podobnych ośrodków IBM w 8 państwach. Z pewnością nie poprzestanie na ich doświadczeniu, ponieważ już dziś wzbogaca działania o własny know-how. Tak twierdzi Dariusz Śliwowski, dyrektor Działu Usług Biznesowych, IBM Polska.

Więcej informacji: www.ibm.com/pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.