Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3169 miejsce

Ibuk - jakie to proste! Podpowiadamy jak korzystać z internetowej biblioteki na Naszym Mieście!

Ibuk, czyli internetowa biblioteka PWN to wygodna i ciekawa propozycja dla wszystkich, których przeczesywanie bibliotek w poszukiwaniu potrzebnej książki. Jak z niej korzystać? Jak założyć swoją e-kartę? Ile zapłacimy za wypożyczenie?

 / Fot. .Często potrzebujesz skorzystać z książki tylko w jednej sytuacji. Interesuje Cię dany rozdział, bądź informacja? Oczywiście możesz wybrać tradycyjną drogę, czyli bibliotekę stacjonarną. Ale jak to bywa ze specjalistycznymi książkami rzadko kiedy znajdują się na księgarnianych półkach, a co dopiero w bibliotece? Po co więc wydawać duże sumy na książki, do których zajrzysz wyłącznie kilka razy.

IBUK znalazł na to rozwiązanie! Wszystkie książki w jednym miejscu, bez dźwigania, bez wydawania dużych sum. Już teraz możemy skorzystać z aplikacji na naszemiasto.pl

Pierwszy krok - rejestracja

Przerażają Cię kolejne kroki internetowych rejestracji? Uciążliwe wpisywanie swoich danych może zniechęcić niejednego internautę. Rejestracja w serwisie ibuk.pl zaskoczy Cię bardzo pozytywnie! Żadnego podawania niepotrzebnych informacji i oczekiwania na zatwierdzenie konta! Potrzebujesz tylko e-mail i hasło! Potwierdzasz hasło, zaznaczasz okienko - nowy użytkownik i stajesz się posiadaczem konta na ibuku. Kilka chwil i możesz zacząć wybierać książki!

Co znajdziesz na naszej bibliotecznej półce?

Katalog pozycji jest naprawdę imponujący, wynosi ponad 5000 tytułów. Oferta nie ogranicza się wyłącznie do pozycji wydawanych przez PWN, a zawiera również pokaźna liczbę innych wydawnictw.
Czekają na Ciebie skatalogowane tematycznie książki, od nauk humanistycznych poprzez ekonomie, prawo czy medycynę.

Czy usługa skierowana jest wyłącznie do studentów? "Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, każdy może znaleźć coś dla siebie" - komentuje Natalia Olszewska, Menedżer Marketingu platformy IBUK. W bibliotece IBUKA znajdziemy książki specjalistyczne, po które swobodnie może sięgnąć zapracowany budowlaniec, informatyk, czy lekarz. Mit o "studenckim IBUKU" został w ten sposób obalony!

Struktura katalogu

Zaawansowane wyszukiwanie książek jest dla ibukowicza dużym ułatwieniem. Sam możesz wybrać format e-booka, a nawet zrobić resarch katalogu sortując według wydawców, dziedzin naukowych czy przedziałów cenowych. Dzięki temu wyszukiwarka ograniczy poszukiwane przez Ciebie lektury do niezbędnego minimum.

Każda pozycja na serwisie jest bardzo dobrze opisana. Najeżdżając na miniaturę pozycji zobaczysz krótki opis książki, wydawcę, liczbę stron, a nawet ISBN czy numer wydania. Informacje te są bardzo przydatne kiedy piszesz pracę magisterską, doktorancką czy inne pozycje naukowe.

Ile to kosztuje?

W tym miejscu pojawia się zasadnicze pytanie! Czy zapłacę za korzystanie ze zbiorów e- biblioteki? Tak, korzystanie z katalogów bibliotecznych serwisu jest płatne. Dobowe wypożyczenie książki wyniesie Cię 4,92 zł, kiedy zdecydujesz się zapłacić przelewem bądź około 6 zł wysyłając SMS-a. Płacenie za wypożyczenie jest równie proste jak rejestracja. Szybki przelew Pay-u i książkę znajdziesz na swojej nternetowej półce.

IBUK PLUS, czyli opcja najkorzystniejsza!

Najbardziej korzystny cenowo jest abonament. Za miesięczne korzystanie z IBUKA zapłacisz19,99 zł, za co będziesz mógł wypożyczyć 5 książek. Prawie 100 zł kosztuje korzystanie z IBUKA przez 5 miesięcy. Wówczas do wyboru masz aż 25 pozycji z katalogu.

7 dni za free, czyli darmowe testowanie serwisu

Serwis przygotował dla nowych użytkowników miłą niespodziankę! Na wszystkich, nie do końca przekonanych wykupieniem abonamentu czeka 7-dniowy okres darmowego korzystania z biblioteki. W tym czasie możesz prześledzić wszystkie funkcje serwisu oraz wypożyczyć 5 książek.

Online czy offline?

Czy do czytania wypożyczonych książek potrzebne jest stałe łącze internetowe? Mogłoby to stanowić nie małe utrudnienie, gdyż nie zawsze mamy dostęp do internetu. Tylko, kiedy otwierasz książkę potrzebujesz być online. W trybie offline czyta się bez większych kłopotów.
Ibuka pobierzesz na dwa urządzenia mobilne. I tak wypożyczoną lekturę przeczytasz na smartfonie, iPadzie, tablecie czy laptopie.

Interesujące funkcje

Największą zaletą czytnika wydawnictwa PWN jej jego stała synchronizacja. Po każdorazowym uruchomieniu, aplikacja synchronizuje się z innymi urządzaniem, a więc zawsze otworzysz w momencie, którym skończyłeś czytać!

Aplikacja IBUKA oferuje wiele funkcji. Masz do dyspozycji bardzo dużo narzędzi, które pomogą Ci we wprowadzeniu dokumentacji oraz czytaniu tekstów. Zaczynając od sporządzania notatek, poprzez „wycinanie” cytatów czy zaznaczenie fragmentów. Dodatkowo wycinane kawałki tekstów możesz bezpośrednio publikować na facebook.com czy twitter.com.

Dużym atutem IBUKA jest Bazy wiedzy, dzięki której masz, dosłownie, pod ręką dostęp do Encyklopedii oraz Słownika PWN. Żadne nieznane słowo nie sprawi Ci już kłopotu. Posiadasz również opcję drukowania do 20% objętości książki.

W lewym pasku czytnika myibuk znajdziesz kilka przydatnych opcji, np. wyszukasz tekst z wybraną frazą lub dodasz zakładkę na ważnej dla nas stronie. Ułatwisz sobie czytanie, zmieniając widok na optymalny.

Wirtualna półka z książkami

Prywatna biblioteka ibuk.pl oferuje Ci dużo ciekawych opcji. Możesz wgrać na serwis własne dokumenty w formacie PDF, tym samym wszystko będziesz miał w jednym miejscu!

Ikona "i" znajdująca się w prawym dolnym rogu miniatury książki dostarczy Ci wielu przydatnych informacji o pozycji. Znajdziesz tytuł, autora, nr ISBN oraz źródło pozyskania książki. Poprzez aplikacje "i" usuniesz też niepotrzebną pozycję z półki i poznasz termin jej zwrotu.

Większość wymienionych funkcji funkcje czekają na Ciebie wyłącznie w ofercie IBUK PLUS., dlatego wykup abonamentu wydaję się być korzystniejszą opcją niż pojedyncze wypożyczanie książek.


Potrzebne parametry

Serwis IBUK oraz czytnik z nim powiązany są dostępne na każdym urządzeniu mobilnym oraz stacjonarnym poprzez przeglądarkę internetową. Jeśli używasz aktualnej wersji Mozilla Firefox, Google Chrome lub Safari oraz Internet Explorer wersji 10.0 nie będziesz miał żadnych programów w czytaniu ibuków. Potrzebujesz tylko połączenia z Internetem i możesz
do woli wczytywać książki.

Dzięki ibuk.pl całą bibliotekę masz w jednym miejscu. I nie musisz się już martwić zgubionym tabletem czy smartfonem. Książki zawsze będą czekać na Twojej ibukowej półce.

Życzymy przyjemnego korzystania z zasobów internetowej biblioteki!


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.