Facebook Google+ Twitter

ICE - daj sobie szansę na życie

"Przezorny zawsze ubezpieczony". Transponując to porzekadło, zachęcam do przeczytania poniższego tekstu.

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Nokia2600.jpg&filetimestamp=20071017170322Wypadek, jakiemu przed kilkoma dniami uległ mój kolega, skłonił mnie do upublicznienia prośby ratowników medycznych Gdańskiej Akademii Medycznej.

Otóż to środowisko apeluje do posiadaczy telefonów komórkowych, aby w nich, na liście kontaktów, umieszczali numer telefonu bliskiej osoby, z którą w razie nieszczęśliwego wypadku posiadacza telefonu, można będzie się skontaktować.

Telefon komórkowy bywa często jedynym przedmiotem, który przy poszkodowanej osobie można znaleźć. Szybki kontakt pozwoliłby na uzyskanie niezbędnych informacji w zakresie stanu zdrowia ofiary wypadku. Podstawową wiedzą, jaką ratownicy powinni o ofierze wypadku posiąść, jest określenie grupy krwi, rodzaj przyjmowanych leków, schorzenia przewlekłe, alergie, itp.

Numer takiej osoby należy zapisać pod międzynarodowym skrótem ICE (in Case of Emergency).
Wpisanie więcej niż jednej osoby do tego rodzaju kontaktu, wymagałoby następującego oznaczenia: ICE1, ICE2, ICE3, itd.

Takie oznakowanie zdecydowanie ułatwiłoby pracę wszystkim służbom ratowniczym,
a poszkodowanym w zdarzeniu zwiększyłoby szansę na przeżycie. Pomysł jest prosty w realizacji, nic nie kosztuje, a może ocalić życie.

Akcja ta, nie ogranicza się do terytorium naszego kraju, ma zasięg europejski, więc jest czytelna dla wszystkich służb ratowniczych naszego regionu. Polacy często przemieszczają się i indywidualnie i zbiorowo, wypadki zdarzają się, więc nie od rzeczy byłoby zadbanie o własne bezpieczeństwo, stosując się do wezwania udzielających pierwszej pomocy służb.

Czytaj też:

ICE, czyli pomóż uratować swoje życie
PCK do Polaków: Karta I.C.E może ratować życie

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (19):

Sortuj komentarze:

Oczywiście Pani Doroto, ale jest alternatywą opisanego pomysłu. Pamiętajmy nie wszyscy mimo popularności, używają telefonów komórkowych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Stanisławie, Steni chodziło o wpisanie w książce telefonicznej "ICE" zamiast imienia i nazwiska bliskiej osoby. To można zrobić w każdym modelu telefonu:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Stanisławie Gromysz ty Nokie to widziałeś jak świnia niebo, a że świnia ma krótki wzrok... w nokii klawisz 2 jest całkiem od czego innego. Nie ma w artykule mowy o producentach i operatorach tylko o ratowaniu życia! podjąłeś inicjatywę rozmowy o markach i sieci, a rozumu do tego też trzeba.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Stanisławie, nie bardzo rozumiem twój wpis.
Jeśli w telefonie wpiszę ICE1, to ratownik wie że zadzwoniwszy pod ten nr, otrzyma potrzebne informacje na mój temat. Tez mam Nokię i nie mam takiego problemu jak ty.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Stanisław Gromysz
  • Stanisław Gromysz
  • 30.10.2010 13:54

Pomysł dobry, ale źle zaadresowany. Winien być skierowany do producentów komórek lub do operatorów. Skoro w tel. nokia cyfra 2 to połączenie z pocztą głosową, 0 to internet, to dlaczegoby nie można przyporządkować jakiejś cyfry, która spełniałaby te informacje. Dzwonię do ICE lub dzwoni do mnie ICE albo mam włączone w telefonie powiadamianie głosow i co słyszę? Dzwoni ICE - DZWONI ICE!!! Podsumowując apel nie do czytelników, a do decydentów panie dziennikarzu! Do podejmowania inicjatyw rozumu trzeba używać, a nie odruchu szczerego serca.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Karty życia:
link
link
link

Komentarz został ukrytyrozwiń

I.C.E. lub ICE (ang. In Case of Emergency, pol. w nagłym wypadku) - skrót informujący, do kogo powinni zadzwonić ratownicy w razie nagłego wypadku. Skrót ICE jest znany przez ratowników prawie na całym świecie. Może on uratować życie, w razie potrzeby pozwoli ratownikom na uzyskanie ważnych informacji o poszkodowanym (grupa krwi, przyjmowane leki, choroby, problemy ze zdrowiem).link

Małgosiu po kartę z PCK nie każdy sięgnie. Ja na kartę ICE znalazłam inny sposób, otrzymało je gro młodzieży i starszych ludzi w moim mieście. Kartę, którą można aktualizować.link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na stronie PCK też od dawna dostępna jest taka karta ICE. Jak ja ją wyrabiałam podawało się 3 osoby i Ich numery telefonu, płaciło się 5 zł za samą kartę, plastik wielkości dowodu osobistego. Teraz jest dostępna taka do samodzielnego wypełnienia http://www.pck.pl/product,11.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

cholera.Taki skrót ma ICE -> Inter City Express.
TO trzeba zmienić.
Inicjatywa ważna. Mam w telefonie "DOM" ale kto to zrozumie?
Kto wie , że "JJ" to moj mąż?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.