Facebook Google+ Twitter

Ice Speedway: IX Gala Lodowa w Częstochowie

W najbliższą sobotę w Częstochowie rozegrana zostanie Speedway Gala Lodowa Sławomira Drabika. Będzie to już dziewiąta edycja tej cyklicznej imprezy.

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Finallauf_in_der_Eisspeedway-Weltmeisterschaft_2010_in_Innsbruck_%2801%29.jpg&filetimestamp=20101001193Historia Speedway Gali Lodowej w Częstochowie sięga 2002 roku. Już pierwszy turniej wzbudził ogromne zainteresowanie wśród częstochowskich kibiców. Historyczną, bo pierwszą imprezę wygrał wtedy aktualny mistrz świata w klasycznej odmianie speedwaya Tomasz Gollob. Drugie miejsce zajął wówczas Piotr Protasiewicz, który w dodatkowym biegu pozostawił za swoimi plecami organizatora turnieju, Sławomira Drabika.

Kolejne edycje to bezsprzeczna dominacja popularnego "Slammera", który w organizowanej przez siebie imprezie wygrywał aż pięciokrotnie, a w sumie aż siedem razy plasował się na podium. W 2006 roku zwyciężył Adrian Miedziński, a rok później Piotr Świderski.

Głównym faworytem zawodów z pewnością jest Sławomir Drabik. Największymi rywalami wydają się być Adrian Miedziński i młode Częstochowskie "Lwy", Artur Czaja i Marcin Bubel, którzy z turniej na turniej prezentują się coraz lepiej. Wspomnianym pretendentom sporo namieszać mogą Adam Skórnicki, Mirosław Kowalik czy Patryk Dudek.

Sobotnie zawody rozpoczną się o godz. 17. Kibicom zaprezentuje się 12 żużlowców, którzy tradycyjnie rozegrają turniej zakończony półfinałami i finałem.


Lista startowa:

1. Adam Skórnicki
2. Stanisław Burza
3. Artur Czaja
4. Mariusz Puszakowski
5. Sławomir Drabik
6. Mirosław Kowalik
7. Marcin Bubel
8. Adrian Miedziński
9. Jacek Rempała
10. Patryk Dudek
11. Emil Pulczyński
12. Łukasz Bojarski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.