Facebook Google+ Twitter

ICE w nagłym wypadku

Współautorzy: Barbara Podgórska

Zazwyczaj nie uczestniczymy w rozmaitych łańcuszkach informacji, ale tym razem postępujemy inaczej. Bo sprawa jest tego warta. Dotyczy numeru ICE w naszych telefonach komórkowych, które mogą ułatwić prace służb ratunkowych.

ICE / Fot. PCK

Poniższą wiadomość otrzymaliśmy do Anny Sobol, naszej portalowej znajomej. Do niej napisał bliżej nieokreślony Marek:

„Ratownicy medyczni, policjanci, strażacy i wszyscy inni, którzy interweniują na miejscu wypadków, wielokrotnie napotykają na trudności, kiedy muszą kontaktować się z krewnymi lub bliskimi poszkodowanych. W/w służby zaproponowały, abyśmy w specjalny sposób oznakowali w swojej komórce numer służący w nagłych wypadkach do kontaktu z bliskimi osoby poszkodowanej. Bardzo często telefon komórkowy jest jedynym przedmiotem, który można przy takiej osobie znaleźć. Szybki kontakt pozwoliłby na uzyskanie takich informacji jak: grupa krwi, przyjmowane leki, choroby przewlekle, alergie, itp.

Ratownicy zaproponowali, aby każdy w swoim telefonie umieścił na liście kontaktów osobę, z którą należy się skontaktować w nagłych wypadkach. Numer takiej osoby należy zapisać pod międzynarodowym skrótem ICE (In Case of Emergency).Wpisanie więcej niż jednej osoby do takiego kontaktu wymagałoby następującego oznaczenia: ICE1, ICE2, ICE3, itd. Oznakowanie zdecydowanie ułatwiłoby prace wszystkim służbom ratowniczym. Pomysł jest łatwy w realizacji, nic nie kosztuje, a może ocalić życie.

Akcja ma zasięg europejski. Wpiszcie ten numer teraz do swojej komórki bo potem zapomnicie i prześlijcie ten e-mail dalej, dzięki temu możemy ocalić komuś życie!”

Wpisaliśmy zatem i polecany byście uczynili to samo.
Warto też dodać, że można posiadać specjalną kartę ICE. Od stycznia 2008 roku na terenie Polski dystrybucją kart ICE zajmuje się Polski Czerwony Krzyż. Każdy może otrzymać wybraną przez siebie kartę: albo do samodzielnego wypełnienia, albo z danymi nadrukowanymi, po wypełnieniu formularza on-line.

Informacje o tym: http://www.pck.pl/pages,181.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ejtminowicz Wioletta
  • Ejtminowicz Wioletta
  • 28.04.2011 13:58

Od dawna nosiłam się z zamiarem wpisania tego do swojego telefonu. Dziś własnie to zrobiłam i jestem spokojniejsza, że w razie krytycznej sytuacji osoby kryjące sie pod takim numerem będą mogły udzielić niezbędnych informacji o mnie. Myślę, że każdy posiadacz komórki powinien taki numer wpisać w swojej książce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To rzeczywiście jest bardzo ważne. W przybliżeniu już od ponad roku takie numery wprowadziłem w swoim telefonie. Oby się nie przydały.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.