Facebook Google+ Twitter

Ich Śląsk, ich Ruda Śląska

Współautorzy: Barbara Podgórska

Nasza Ruda Śląska, to piękne miasteczko... – zaśpiewał chórek dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 36, na otwarcie wystawy prac dzieci i młodzieży uczestniczących w XIX edycji konkursu plastycznego pod nazwą "Mój Śląsk – moje miasto".

Chórek / Fot. Adam K. PodgórskiImpreza urosła do rangi stałego elementu tradycyjnej Rudzkiej Jesieni Kulturalnej.
- Prezentowane u nas prace ukazują niezwykle pokłady wrażliwości, estetyki i zdolności artystycznych młodych twórców – mówi Bernard Szczech, dyrektor Miejskiego Muzeum im. Maksymiliana Chroboka, placówki, która organizuje konkurs. – Udowadnia, że ten Śląsk i to miasto są rzeczywiście ich, własne i kochane.

W konkursie uczestniczyły dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimazjalnych, szkół specjalnych i ośrodków wychowawczych Caritasu, domów kultury i świetlic socjalnych. Rywalizacja przebiegała zatem w pięciu grupach wiekowych. Nadesłano aż 167 prac. Nagrody ufundowało muzeum. Nagradzanie / Fot. Adam K. PodgórskiWyróżniono 31 uczestników konkursu - informuje Krzysztof Gołąb, kierownik działu naukowo-oświatowego, który wręczał nagrody razem z radnym Witoldem Hanke.

Czołowe lokaty i nagrody przypadły w udziale: w grupie dzieci do lat 6 - Zuzannie Przybyle, w grupie dzieci od lat 7 do 9 - Adriannie Katla; w grupie dzieci od lat 10 do 12 - Natalii Schreiber; w grupie młodzieży od lat 13 do 15 - Aleksandrze Kusiak; w grupie młodzieży od lat 16 do 18 – Monice Witkowskiej.Praca / Fot. Adam K. PodgórskiPrace / Fot. Adam K. Podgórski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.