Facebook Google+ Twitter

Ida i Oskar zwiedzą bezpłatnie w marcu Muzeum Żydów Polskich POLIN

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2015-03-17 19:51

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie doceniając sukces filmu "Ida" Pawła Pawlikowskiego, zaprasza w marcu Idy i Oskarów na darmowe zwiedzanie wystawy stałej, prezentującej tysiąc lat współistnienia Polaków i Żydów.

 / Fot. Ewa Krzysiak Na stronie Muzeum Polin pojawiła się następująca informacja: "Oskar dla filmu „Ida” – musimy to uczcić! Dlatego do końca marca zapraszamy do Muzeum POLIN wszystkie Idy (jest ich w Polsce 1870) i wszystkich Oskarów (30 370) na darmowe zwiedzanie! Wystarczy, że okażecie w kasie dowód tożsamości potwierdzający Wasze imię, a bilet na wystawę stałą dostaniecie od nas w prezencie".


Muzeum Historii Żydów Polskich mieści się przy ul. Mordechaja Anielewicza 6.


Zobacz również Muzeum Żydów Polskich otwiera swoje podwoje

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Myślę, że Ewa ma tutaj rację, choć zastanawiam się, czy skutek nie będzie właśnie odwrotny, zwłaszcza jeśli chodzi o imię żeńskie. No bo czymże w tym filmie mogła porwać Ida? Chyba nie tym, że okazała się Żydówką. Z Isaurą, to była zupełnie inna historia wręcz z pogranicza zbiorowej psychozy :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie sądzę by rodzice pod wpływem tego filmu zaczęłi wybierać dla swoich dzieci powyższe imiona, bo od lat są znane w Polsce (notabene obydwa są pochodzenia germańskiego).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tylko patrzeć jak w USC zacznie się "wysyp" rejestracyjny Id i Oskarów, analogicznie do popularności innego ambitnego filmu, jakim kiedyś była "Isaura".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.