Facebook Google+ Twitter

"Ida" Pawlikowskiego coraz bliżej Oscara. Trafiła na krótką listę nominowanych filmów

Film "Ida" Pawła Pawlikowskiego znalazł się na krótkiej liście kandydatów do Oscara w kategorii film nieanglojęzyczny. Amerykańska Akademia Filmowa podała w piątek tytuły dziewięciu produkcji, które mają szansę zdobyć to prestiżowe wyróżnienie.

 / Fot. youtube/screenNa tzw. krótkiej liście nominowanych do nagrody znajduje się dziewięć produkcji: sześć z Europy, dwie z Ameryki Łacińskiej i jedna z Afryki.

Obok "Idy"na liście znalazły się także: "Lewiatan" Andrieja Zwiagincewa, "Mandarynki" Zazy Uruszadzego, "Kukurydziana wyspa" George'a Owaszwilego, "Lucia de Be" Pauli van der Oest, "Turysta" Rubena Ostlunda, "Timbuktu" Abderrahmane'a Sissako, "Liberator" Alberto Arvelo i "Dzikie historie" Damiana Szifrona.

Zobacz także: "Ida" z nagrodą LUX Prize. Produkcja została wyróżniona przez Parlament Europejski

Choć "Ida" Pawlikowskiego ma duże szansę na główną nagrodę, jej największym konkurentem wydaje się być "Lewiatan" Andrieja Zwiagincewa. Film to manifest środowisk antyputinowskich. Reżyser kreśli obraz skorumpowanego kraju, w którym jednostka jest bez szans w starciu z cyniczną władzą - podaje tvn24.pl.

Lista nominacji, na której znajdzie się pięć filmów, zostanie ogłoszona 15 stycznia 2015 roku.

Zobacz też: Ida nominowana do Złotów Globów. Gala rozdania nagród 11 stycznia

"Ida" opowiada historię nowicjuszki zakonnej, która tuż przed wieczystymi ślubami zostaje wysłana przez przełożoną do swojej ciotki Wandy Gruz. Ta stalinowska prokurator odkrywa przed zakonnicą mroczną tajemnicę rodzinną. Siostra Anna dowiaduje się, że tak naprawdę nazywa się Ida Lebenstein.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.