Facebook Google+ Twitter

"Ida" Pawlikowskiego z kolejną nagrodą. Najlepszy film zagraniczny wg Stowarzyszenia Nowojorskich Krytyków Filmowych

"Ida" Pawła Pawlikowskiego została wyróżniona przez Stowarzyszenie Nowojorskich Krytyków Filmowych. Produkcja otrzymała nagrodę w kategorii najlepszy film zagraniczny.

 / Fot. youtube/print screenNew York Film Circle Critics, Stowarzyszenie Nowojorskich Krytyków Filmowych przyznało swoje coroczne wyróżnienia. Za najlepszy film zagraniczny krytycy uznali produkcję Pawła Pawlikowskiego "Ida". Z kolei za najlepszy film uznano obraz "Boyhood" Richarda Linklatera, który został wyróżniony za reżyserię.

Nagroda za najlepszy scenariusz powędrowała do Wesa Andersona za "The Grand Budapest Hotel". Najlepszą aktorką okazała się Marion Cotillard, a aktorem Timothy Spall - czytamy na www.nyfcc.com.

To nie pierwszy sukces "Idy" Pawła Pawlikowskiego. W 2013 r. film otrzymał nagrodę główną 29. Warszawskiego Festiwalu Filmowego, wygrał też 57. edycję BFI London Film Festival. W tym roku został uhonorowany Polską Nagrodą Filmową - Orłem 2014 za najlepszy polski film.

Ostatnio "Ida" została nominowana do Independent Spirit Awards w kategorii "Najlepszy film zagraniczny".

Czytaj więcej: Nominowani do Independent Spirit Awards. Wśród nich "Ida" Pawła Pawlikowskiego

Film Pawła Pawlikowskiego jest także polskim kandydatem do nominacji do Oscara.

Akcja "Idy" rozgrywa się na początku lat 60. XX wieku. Główna bohaterka - Anna, to młoda nowicjuszka, sierota wychowana w zakonie. Przed złożeniem ślubów poznaje Wandę Gruz, która okazuje się być jej jedyną krewną. Od ciotki dziewczyna dowiaduje się, że jest Żydówką i że naprawdę nazywa się Ida Lebenstein. Poznaje także tragiczną historię swoich rodziców, którzy w czasie wojny zostali zamordowani.

Zobacz też: "Ida" wśród piątki kandydatów do Europejskiego Filmu Roku

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.