Facebook Google+ Twitter

"Ida" Pawlikowskiego z nagrodą publiczności na 27. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Helsinkach

Polska produkcja pokonała m.in. takie filmy jak "Whiplash" i "Boyhood". "Ida" Pawła Pawlikowskiego jest także jednym z głównych faworytów do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.

 / Fot. youtube/print screenObraz Pawlikowskiego na 27. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Helsinkach pokonał takie produkcje jak "Whiplash", "Boyhood", "20 000 Days on Earth", "Teoria wszystkiego", "Of Horses and Men", "Third Person", "Zimowy sen" oraz "Love Story" - podaje stopklatka.pl

To kolejny wielki sukces "Idy" Pawła Pawlikowskiego. W 2013 roku produkcja zdobyła Złote Lwy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w kategorii najlepszy film. Otrzymała Grand Prix dla najlepszego filmu na Warszawskim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym, a w tym roku otrzymała Polskiego Nobla Filmowego na Off Plus Camera 2014. "Ida" zdobyła również główną nagrodę goEast na Festiwalu filmów z Europy Środkowej i Wschodniej w Wiesbaden. Do końca października film Pawlikowskiego rywalizuje o nagrodę publiczności w ramach Europejskich Nagród Filmowych. Głosować na polską produkcję można na stronie europeanfilmawards.eu.

Akcja "Idy" rozgrywa się na początku lat 60. XX wieku. Główna bohaterka - Anna, to młoda nowicjuszka, sierota wychowana w zakonie. Przed złożeniem ślubów poznaje Wandę Gruz, która okazuje się być jej jedyną krewną. Od ciotki dziewczyna dowiaduje się, że jest Żydówką i że naprawdę nazywa się Ida Lebenstein. Poznaje także tragiczną historię swoich rodziców, którzy w czasie wojny zostali zamordowani.Zobacz także: Wydawnictwo Znak wydaje niepublikowane wcześniej wiersze Szymborskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.