Facebook Google+ Twitter

"Ida, Pokłosie, Nasze matki..." Czyli Polacy nienawidzą Żydów.

Obraz Polaka nienawidzącego Żydów wyłania się z największych dzieł filmowych ostatnich czasów, promowanych nie tylko w Polsce, ale i na zachodzie.

 / Fot. Plakat/Filmweb"Nasze Matki, Nasi Ojcowie" to film, w którym przedstawia się Polaków wygłaszających tak rezolutne kwestie jak: „potopimy Żydów jak koty, Żydzi są tak samo parszywi jak komuniści i ruskie, Żydzi lepsi martwi, niż żywi. Jeszcze nadmienić należy, iż Polak w tym filmie jest albo donosicielem, albo wszędzie dopatruje się Żydów.

"Pokłosie" to film, w którym Polacy to mordercy. Co gorsza tyczy się to nie pojedynczych osób, ale głównym złym bohaterem jest tam zbiorowo społeczność całej miejscowości, która jak się okazuje, paląc żywcem Żydów piła przy tym beztrosko alkohol, a po wszystkim skradła majątki Żydowskie.

Film "Ida" to opowieść o żydówce, która odnajduje Polskiego chłopa, zabójcę swojej rodziny. Dokonał on zbrodni po to tylko, by następnie przejąć własność po zabitych Żydach. Film "Ida" zdobył ogromną popularność w Polsce za sprawą nagłośnienia go w głównych mediach. Był też szeroko promowany w USA i w UE. Dzięki takiej twórczości ugruntowuje się na zachodzie obraz Polaka antysemity, biorącego w czasie drugiej wojny światowej udział w holokauście Żydów. Produkując filmy tego typu za Polskie pieniądze, nie powinniśmy mieć potem pretensji np. do prezydenta USA, mówiącego, iż w czasie drugiej wojny światowej istniały Polskie obozy koncentracyjne. Wszystkim tym, którzy zachwycają się filmem "Ida", na marginesie jednym z najnudniejszych filmów jakie przyszło mi oglądać, należy zwrócić uwagę, iż zachwycają się kolejnym dziełem, które oskarża samych zachwycających się, czyli Polaków. Tu powstaje pytanie, dlaczego kręci się wielkie dzieła, pokazujące tylko margines Polskich zachowań obecnych podczas niemieckiej okupacji, a nie tworzy się wielkich dzieł o Polakach ratujących Żydów w czasie drugiej wojny światowej. To dziwne, że są Polacy, którzy poprzez filmy, lub publiczne wypowiedzi wolą przedstawiać swoich rodaków, czyli i siebie samych w negatywnym świetle.

Na koniec, jeszcze tylko cytat odnoszący się do Polaków, którzy są największymi krytykami Polaków: „nigdy nie zrobimy wystarczająco dużo, by im podziękować. Rzekł o Polakach, Yisrael Gutman, wiodący historyk Holokaustu odpierając zarzuty Polskiego ministra spraw zagranicznych Władysława Bartoszewskiego, że Polacy nie zrobili wystarczająco wiele w sprawie pomordowanych Żydów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

A ja zaliczam ten artyk. pod pkt 7 . regulaminu. Pisać tu można wszystko i to bez odpowiedzialności.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uzupełnienie
źródło: "Wielka Księga Stereotypów" http://www.teksty.jeja.pl/416,wielka-ksiega-stereotypow.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oto kilka negatywnych stereotypów:

Włoch jest tępy, niedouczony, rozgorączkowany, skorumpowany i wyjątkowo głupi.

Francuz jest leniwy, zboczony, nudny, obrzydliwy i wyjątkowo głupi.

Japończyk jest tępy, przeuczony, miły do obrzydliwości i wyjątkowo głupi.

Francuz jest leniwy, zboczony, nudny, obrzydliwy i wyjątkowo głupi.

Anglik jest nudny, tępy, ksenofobiczny, uprzedzony, nadęty i wyjątkowo głupi.

Niemiec jest sprośny, rozpity, obrzydliwy, ksenofobiczny - no i wyjątkowo głupi.

Amerykanin jest znerwicowany, obżarty, bulimiczny, anorektyczny, ma Alzheimera i w ogóle jest strasznie głupi.

Rosjanin jest ochlej, tępak, biedak, mafiozo i głupek do kwadratu.

Polak jest zapijaczony, niedomyty, wulgarny, nieobyty, niewykształcony, religiant i przede wszystkim - wyjątkowo głupi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.