Facebook Google+ Twitter

Idą wybory. I do niedzieli zapadnie cisza

Już od północy z piątku na sobotę zaczyna obwiązywać cisza wyborcza. Wiem, dla naszej rozpolitykowanej społeczności to kłopot. Niestety, z powodu ciszy, aż do zamknięcia lokali wyborczych w niedzielę (pewnie o godz. 20) musimy wstrzymać się z publikowaniem materiałów zawierających elementy agitacji. A to pojęcie nader szerokie...

GNU Free Documentation License. Commons.wikimedia.org/wiki/File:Ruhe.jpg / Fot. BanginBardzo liczę na wyrozumiałość Autorów. Proszę nie zarzucać nam stosowania cenzury; po prostu takie jest prawo i już. Z zakresu polityki w trakcie ciszy wyborczej publikować można właściwie jedynie wyniki frekwencji. Proszę też o rozwagę Autorów, mających uprawnienia do samodzielnego publikowania tekstów. Za naruszenie ciszy grozi grzywna do miliona złotych, a ja mam już kredyt hipoteczny :).

Liczę za to na udział w naszej akcji "Noc wyborcza", albo jeśli ktoś woli - "Wieczór wyborczy". Pomysł w tym materiale przedstawił Rafał Gdak. Generalnie chodzi o to, by spisać jak najszybciej wyniki głosowania z protokołów wywieszonych na siedzibach obwodowych komisji wyborczych w godzinę, dwie po zamknięciu lokali.

Wszystkie wyniki, wraz ze zdjęciem, dokumentującym naszą obecność przed siedzibą komisji, przesłać mailem na adres: redakcja@Wiadomosci24.pl. Wedle wzoru: numer i adres komisji, liczba kart do głosowania, liczba ważnych głosów, a potem, po kolei, liczba głosów oddanych na kolejnych kandydatów.

Po co to wszystko? By szybko pokazać rzeczywiste wyniki głosowania. Tak, jak to wygląda w rzeczywistych komisjach. Telewizje będą pewnie operowały procentami. W globalnych zestawieniach ginie jednak człowiek - wyborca. Jego wybory możemy pokazać my, przedstawiając cząstkowe wyniki głosowania z możliwie wielu miejsc. Tak, jak sądzę, jesteśmy w stanie pokazać tej rzeczywistości choćby wycinek. Lokalny, nam bliski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Ryszardze, w każdej chwili możesz to zrobić, gdy naciśniesz link podany trochę wyżej przez U.A. Marczewską.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak cisza, to cisza. No przecież nie muszę trąbić na lewo i prawo że swój głos oddam na Wódkę. Niektórzy ludzie sami wiedzą że Gertruda Wódka ma dobry program.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"liczba kart do głosowania" - rozumiem, że chodzi o karty wydane głosującym?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dodam, że to o czym pisze Tomek reguluje Ustawa o wyborze prezydenta RP w rozdziale 11 ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tu: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zrozumiałe.

Panie Tomaszu, gdzie się podziały moje nędzne wypociny? Szukam ich w dziale opinie i nie ma ich tam. "Komorowski zapowiada złoty wiek". Myślałam, że się załapię na ostatnie godziny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.