Facebook Google+ Twitter

"Idę" obejrzysz za darmo w warszawskim kinie Muranów

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2015-05-11 18:08

Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce zaprasza do bezpłatnego obejrzenia oscarowego filmu „Ida”, który w 2014 roku został uhonorowany nagrodą filmową Parlamentu Europejskiego LUX.

 / Fot. http://en.wikipedia.org/wiki/Ida_%28film%29„Ida” Pawła Pawlikowskiego zdobyła pierwszego Oscara dla polskiego filmu. Ta sztuka nie udała się wcześniej żadnemu Polakowi. Film odniósł również ogromny sukces frekwencyjny na świecie.

W USA "Ida" pokonała w rankingach Larsa Von Triera „Nimfomankę” oraz film Jima Jarmuscha "Tylko kochankowie przeżyją". We Francji film obejrzało około 600 000 osób. Film ten mogą obejrzeć widzowie w ponad 50 krajach na świecie.

– Zrobiłem czarno-biały film o potrzebie wyciszenia, wycofania się ze świata, kontemplacji. I oto stoję teraz przed wami, w całym tym zgiełku – mówił Paweł Pawlikowski po odebraniu Oscara.

Sukces „Idy” przewidzieli krytycy zachodnich mediów. Stawiali na nią także bukmacherzy. – Jeśli żywicie niechęć do filmów z napisami i czarno-białych zdjęć – obejrzyjcie "Idę", zmienicie zdanie – Noah Pisner z serwisu Mic.com.
Pokaz odbędzie się 12 maja o godzinie 19.00 w warszawskim kinie Muranów. Tam też (w kasie) można odbierać bezpłatne wejściówki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.