Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20529 miejsce

"Idę tam gdzie idę", autobiografia Kazika Staszewskiego. Książka ukaże się 7 października

Trwa na scenie nieprzerwanie od 36 lat. Z Kultem, KNŻ i jako Kazik stworzył utwory, które weszły do kanonu polskiej piosenki odmieniając go raz na zawsze. W autobiografii „Idę tam gdzie idę” Kazimierz Staszewski daleki jest jednak od powagi instytucji narodowej kultury. 7 października ukaże się autobiografia Kazika Staszewskiego pt.: "Idę tam gdzie idę" , której współautorem jest Rafał Księżyk.

 / Fot. materiały prasoweOdkrywa swe słabości i wybryki. Mówi o kulisach branży muzycznej, o używkach i o pustce. Wszystko, co słyszeliście od niego o miłości, przyjaźni, religii, polityce, zwątpieniu i nadziei, tu nabiera krwi, ciała i humoru.

Dostajemy historię życia codziennego i niecodziennego w Polsce ostatniego półwiecza. Dzieciństwo w śródmieściu PRL-owskiej Warszawy. Eksplozja punk rocka. stan wojenny oczami świadków Jehowy. Drapieżny czas transformacji. Internetowe jatki i polityczne podziały nowego wieku. Ale też cienie wojny i komunizmu, a także współczesny, walący się świat New Jersey i Teneryfy.

Rzecz opowiedziana z perspektywy równie odrębnej, jak jej bohater, a równocześnie traktująca o doświadczeniu kilku generacji Polaków równie uniwersalnie, jak jego piosenki.

„Zawsze sobie mówiłem, że pewne historie pozwolę opublikować dopiero po mojej śmierci, ale niekoniecznie muszę się tego trzymać” - zaznacza Kazik na początku rozmowy.

„Dużo napisano o Kaziku, ale przeważnie w nachalnym tempie wywiadu prasowego, a poświęcone mu książki koncentrują się na zespołach i płytach. My się nie spieszymy i najbardziej ciekawi nas życie" - mówi współautor książki, Rafał Księżyk.Kazik Staszewski, „Idę tam gdzie idę. Autobiografia”
Rozmawia Rafał Księżyk.
Premiera: 7 października 2015 r.
Wydawnictwo: Kosmos Kosmos.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Brzydki mały ale wspanialy tak pisano o aktorze Dustinie Hoffmanie. Ale ja bym to rozszerzył na ...Ciesze się że jest opisana wyżej ksiązka

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Idę tam gdzie idę"

Przy okazji tam, gdzie wszyscy. Czyli piszę biografię. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.