Facebook Google+ Twitter

Idea sięgnęła kupy - akcja przed ambasadą Chin

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2008-05-07 09:49

W Chinach łamie się nie tylko prawa człowieka, ale i prawa zwierząt. Dzieje się to wedle tej samej logiki, z tym samym okrucieństwem i lekceważeniem protestów na całym świecie. W ramach przygotowań do Olimpiady Pekin 2008 władze Chin zarządziły „sprzątanie kraju" z bezdomnych zwierząt, głownie psów i kotów.

Tysiące niewinnych stworzeń zabijanych jest w brutalny sposób wprost na ulicach, na oczach przechodniów. Wiele innych wyłapywanych jest do małych klatek i przewożonych na przedmieścia, gdzie kończą żywot w „obozach śmierci".

Drastyczny film, pokazujący „oczyszczanie kraju" przed olimpiadą, możecie Państwo zobaczyć m.in. na stronie http://tiny.pl/4jzs

Zapraszamy na niezwykły protest na dwóch nogach i czterech łapach, który będzie miał miejsce już w ten piątek, 9 maja, o godz. 16.00 pod Ambasadą Chin w Warszawie przy ul. Bonifraterskiej 1. Na demonstracji pojawimy się z naszymi psami, a w jej kulminacyjnym momencie zaprezentujemy specjalnie przygotowany prezent dla władz Chin - psią kupę.

Uważamy, że decyzja organizowania Igrzysk Olimpijskich w Chinach jest formą sankcjonowania okrucieństwa, nie tylko wobec ludzi. Problemem okupacji Tybetu, stosowania kary śmierci i handlu organami skazanych na śmierć, tortur, braku wolności słowa, kwestią przymusowych wysiedleń - o tym wszystkim mówi się często. Czas zauważyć również cierpienie zwierząt. Jeśli ideały olimpijskie stają się pretekstem dla okrucieństwa i brutalności, sięgają już nie tyle bruku, co… kupy.

www.empatia.pl


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.