Facebook Google+ Twitter

Idealny rozkład jazdy? Kolejarze czekają na sugestie pasażerów

Uważasz, że brakuje połączeń kolejowych miedzy dwoma miasta lub jakiś pociąg powinien zatrzymywać się na dodatkowej stacji? PKP Intercity przez tydzień czeka na sugestie do nowego rozkładu jazdy, który zacznie obowiązywać od grudnia.

Pociągi spółki PKP Intercity / Fot. Materiały prasowe grupy PKPDo grudniowej zmiany rozkładu jazdy pozostało jeszcze osiem miesięcy. Kolejowi przewoźnicy chcą jednak uniknąć bałaganu sprzed roku i już rozpoczęli przygotowywanie zmian w swojej ofercie przewozowej.

Od wczoraj do 14 kwietnia PKP Intercity, jeden z największych kolejowych przewoźników, zbiera propozycje podróżnych do nowego rozkładu jazdy. Na specjalnie przygotowanej stronie internetowej: www.intercity.pl/twoj_rozklad_jazdy można zgłaszać swoje uwagi i propozycje związane np. z godzinami kursowania pociągów, możliwościami skomunikowania na trasie czy dodatkowymi postojami składów kolejowych.

Nie po raz pierwszy PKP Intercity prowadzi konsultacje rozkładu jazdy. W zeszłym roku swoje uwagi przekazało ponad 1200 pasażerów. - Mam nadzieję, że i tym razem otrzymamy wiele konstruktywnych propozycji, które będziemy w stanie wdrożyć do nowego rozkładu - mówi Małgorzata Sitkowska, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Czy pasażerowie mają realny wpływ na kształt rozkładu jazdy? Po części tak. Dzięki sugestiom pasażerów PKP Intercity wprowadziła do swojej oferty m.in. bezpośrednie połączenie z Warszawy do Chełma i Dorohuska. Od grudnia ubiegłego roku pociągu TLK zatrzymują się też na stacjach w Oleśnicy, Sędziszowie Małopolskim czy Przemyślu Zasaniu. Niektóre prośby pasażerów nie są jednak realne do spełnienia. Wśród ubiegłorocznych ankiet pojawiła się między innymi propozycja uruchomienia bezpośredniego połączenia z Sanoka do... Paryża.

Nie tylko PKP Intercity liczy na pomoc swoich klientów, inne kolejowe spółki również czekają na propozycje pasażerów. Zbieranie uwag dotyczących rozkładu jazdy 2011/12 zakończyły właśnie Koleje Dolnośląskie. Natomiast Przewozy Regionalne przez cały rok zbierają i analizują sugestie podróżnych przesyłane na adres e-mail rozklad@p-r.com.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dlaczego nie ma więcej połączeń pociągów osobowych przed południem tj;między godz.8.00-12.00. Jeżdżę często z Grudziądza do Włocławka po południu są jaki takie połączenia.Nadmieniam że połączenia z przesiadką są na styk powinny być około 20 min bo np.osoby starsze nie są w stanie przejść z peronu 1 na peron 4 w krótszym czasie.Dlatego pociąg kończący bieg nie wjeżdża na peron 4 wtedy nie trzeba biegać po schodach do tunelu i na peron a osoby starsze byłyby bardzo wdzięczne,proszę o wyrozumiałość dla starszych i chorych pasażerów które mają problemy z poruszaniem się po równym terenie a co dopiero po schodach,z góry dziękuję za wyrozumiałość,pasażer z grudziądza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.