Facebook Google+ Twitter

Ideologów liberalizmu i Radio Maryja łączy niechęć do pluralizmu

Zamach na wolność słowa jest poważną ingerencją w swobodę naszego wyboru. Ale ci którzy krzyczą o fundamencie nierepresjonowanej komunikacji między ludźmi - o pluralizmie, mają sami z nim kłopot.

Kilka dni temu hakerzy próbowali zakneblować konserwatywnych katolików imputując im absurdalne opinie. Później udało się tym samym kontrprawicowym cenzorom zawiesić nadawanie Frondy. Zgodnie z badaniami CBOS najwięcej zwolenników autorytaryzmu znajduje się po lewej stronie sceny politycznej. To by się zgadzało.

Kiedy poseł Niesiołowski - rasowy liberał - krzyczy na partyjnych kolegów i chce uchylić klauzulę wolnego sumienia w tak drażliwych kwestiach jak in vitro, to zamyka pewien chlubny rozdział swojej formacji. Pluralizm wewnątrzpartyjny wychodzi z tej samej cnoty co medialny: otwartości i szacunku dla indywidualności.

Ci co wolność mają wypisaną na sztandarach odmawiają jej innym, ponieważ różnią się od nich poglądami.

Kolorowo nie jest też u katolików. Owszem sympatia dla Radia Maryja rośnie proporcjonalnie do niespójności w uzasadnieniu odmowy umieszczenia głosu Kościoła na platformie cyfrowej - która daje realny dostęp do masowego odbiorcy. Gdy nawet NIK czarno na białym pokazał, jak nierówno traktowani są starający się o multiplex, słupki słuchalności zaczęły Radiu rosnąć.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (34):

Sortuj komentarze:

Słuchacz RMiwidz TVTrwam
 • Słuchacz RMiwidz TVTrwam
 • 21.07.2012 11:07

Grzegorz Zarytkiewicz - autor - Wiadomości24 przeobraża się w Łukasz Wybranowski .CUDA , CUDA się dzieją przy tym nazwisku.
Wrzuć na wyszukiwarkę :Grzegorz Zarytkiewicz - autor - Wiadomości24 .
wyskakuje:Łukasz Wybranowski

Komentarz został ukrytyrozwiń
słiSłuchacz RMiwidz TVTrwam
 • słiSłuchacz RMiwidz TVTrwam
 • 21.07.2012 10:27

Gdzie sie podział komentarz ,Grzegorz Zarytkiewicz ?Czy ty ,Łukasz Wybranowski , przeobraziłeś się właśnie ???Znowu "cuda " się dzieją pod tekstem Marcina Stanowiec

Komentarz został ukrytyrozwiń
słichacz RM i widz TVTrwam
 • słichacz RM i widz TVTrwam
 • 19.07.2012 19:41

Człowieku ,Grzegorz Zarytkiewicz ,Kłamiesz!
Wymień tych polityków , których miłościwe stacje :Radia Maryja albo Telewizji Trwam zapraszały..Kogo zapraszano i kiedy. Wymień z imienia i nazwiska i w jakich to było okolicznościach , jeśli w ogolę był taki fakt.
Telewizja Trwam jest tak sama jak jej główni udziałowcy ;ojciec Jan Król , ojciec Tadeusz rydzyk .
Tu jest prawda o tych "KAPŁANACH " hochsztaplerach .

imperium ojca rydzyka - 1
http://www.youtube.com/watch?v=2DFJBnmhcmI

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Chciałoby się bronić Radia Maryja - bez względu na jego preferencje, nawet najgłupsze, ale z uwagi na samą zasadę. Coś jednak uwiera moralną legitymację ojca Rydzyka do upominania się o pluralizm: w jego stacjach go nie ma. Duchowni mają prawo do swoich zachowawczych opinii. Uczciwość jednak wymaga, aby udzielić głosu opozycji i umożliwić jej wyłożenie i obronę swoich racji. Jeśli do studia jest zapraszany PiS, to powinno się w nim znaleźć miejsce dla przedstawiciela PO. A jakąż siłę oddziaływania nabyłby redemptorysta zapraszając od czasu do czasu Donalda Tuska. Może politycy niedowidzący Radia, zauważeni przez zakon, daliby mu "koncesję"
- nie moge się z tym zgodzić co napisałeś. Polityce byli zaproszeni na debatę przed wyborami do studia TV Trwam i RM, ale niestety nie przyszli.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Katoliczka
 • Katoliczka
 • 18.07.2012 15:03

Jakoś tak dziwnie w Radiu Maryja jest pomijany ten temat.
KIM JEST TADEUSZ RYDZYK
imperium ojca rydzyka - 1
http://www.youtube.com/watch?v=2DFJBnmhcmI

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 17.07.2012 17:34

@otwarty,

Podobno najwięksi polscy patrioci wyemigrowali do USA i stamtąd domagają się większej wolności, praw i prawdy dla siebie i dla Polski. Oczywiście na antenie jedynego wolnego medium w Polsce - Radia MaRyja. Rzecz jasna, ich dzieci i wnuki nie potrafią nawet mówić po Polsku, nie byli nigdy w Polsce, a gdyby zapytać takiej Kejt Kowalsky: where is Poland?, odpowiedziałaby: what is Poland?

Ale spokojnie, mogę uchodzić za "antypolaka" ;))

Komentarz został ukrytyrozwiń
otwarty
 • otwarty
 • 17.07.2012 11:27

@Łukasz Brzezicki To pana wrogość wobec Polaków i antypolskie nastawienie spowodowało m.in. o odejściu tysięcy czytelników,a nawet setek autorów gdyż serwis nie odzwierciedla poglądów obywateli.
Straty wielkiej nie będzie jeżeli pan zrezygnuje i przestanie tu jątrzyć i dzielić autorów i czytelników.
Myślę,że pan Dworak znajdzie panu gdzieś POsadkę w "esce" albo w "tvn-e".

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 17.07.2012 07:49

Dlaczego ten tekst od ponad tygodnia jest promowany na pierwszej stronie jako najciekawszy i najlepszy? Serwis schodzi w stronę Radia Maryja? Chciałbym wiedzieć kiedy mam się wyrejestrować.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Katoliczka
 • Katoliczka
 • 15.07.2012 16:04

Gorąco zalecam do tego artykułu ten film dokumentalny:
KIM JEST TADEUSZ RYDZYK
imperium ojca rydzyka - 1
http://www.youtube.com/watch?v=2DFJBnmhcmI

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Młot na esbeków

Już sam fakt ujęcia słowa merytoryka w cudzysłów świadczy o tym, że dobrze Pan panie Młocie odczytał paradoks merytoryczności "datków od wiernych" w konstruowaniu biznesplanu...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.