Facebook Google+ Twitter

"Idiota" w Teatrze Studio - wędrówka w głąb ludzkich emocji

Energetyzująca podróż w głąb ludzkiej świadomości - to refleksja po obejrzeniu spektaklu "Idiota" w Teatrze Studio.

Grzegorz Bral, po wielomiesięcznej pracy nad tekstem Fiodora Dostojewskiego stworzył barwne przedstawienie. Stanowi ono zbiór relacji międzyludzkich. W spektaklu występują odwołania do psychologii, filozofii i religii. Spektakl zabiera widza w wędrówkę w głąb ludzkich emocji, podświadomych pragnień, których celem może być dotarcie do prawdy i piękna, jak również tajemnicy, czy wręcz zła. Emocje podsyca żywa, wręcz krwista scenografia, dynamizowana wybuchami ognia, czy rzucaniem "tasakami" do celu przez osiłka (rodem z cyrkowej areny).

W trakcie spektaklu widz ma przyjemność podziwiania wielu malowniczych scen, takich jak taniec z pochodniami, czy też elementy baletu i tańca "w wodzie" ("plastycznie" chyba najbardziej widowiskowego momentu). Wplecione elementy stwarzają swoiste pauzy, w trakcie których możliwa jest krótka refleksja nad wartko zmieniającymi się wydarzeniami na scenie. Całość uzupełnia muzyka, jakby idealnie "skrojona" i dopasowana do tempa spektaklu. Wymienione elementy podkreślają i zwiększają dynamikę przedstawienia.

Z pewnością sztuka nie należy do najłatwiejszych, co jest wynikiem oparcia jej scenariusza na bazie Dostojewskiego. Sprawna reżyseria Grzegorza Brala spowodowała, iż spektakl ogląda się z zapartym tchem, nawet jeśli nie wszystkie metafory, czy ukryte znaczenia jesteśmy w stanie odszyfrować. Spektakl w Teatrze Studio, jak zawsze godny polecenia (dla widzów powyżej 16 roku życia).

scenariusz i reżyseria Grzegorz Bral
aktorzy Justyna Bielecka, Marta Dobecka, Agata Góral, Agata Meiluté, Olga Paszkowska, Janusz Andrzejewski, Aleksander Bednarz, Mateusz Lewandowski, Przemysław Kosiński, Marek Kulka, Adam Pater, Krzysztof Strużycki, Maciej Wyczański

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.