Facebook Google+ Twitter

Idźcie na "Rzeź" i bawcie się dobrze! Recenzja filmu Polańskiego

Jak z pozornie niewinnego spotkania zrobić zabawnie makabryczny `dramat` czworga dorosłych ludzi? Roman Polański to wie, on już to przerobił i chce się z nami tym podzielić. Jeśli macie ochotę w tym uczestniczyć, przyjdźcie do kina na "Rzeź".

Plakat filmu / Fot. filmweb.plGdy jeszcze nie wiedziałam nic o tym filmie, a słyszałam jedynie tytuł, pomyślałam- no cóż, Roman Polański, czyli musi być dramatycznie, strasznie i wciągająco. No i było: dramatycznie, nie na poważnie, strasznie śmiesznie i wciągająco, niczym wir silnego powietrza. "Rzeź" to historia prosta, której zalążek widzimy już w pierwszych ujęciach filmu, nie wiedząc jeszcze, że staną się one przyczyną późniejszych wydarzeń. A co widzimy?

Świetnie skomponowany kadr (za zdjęcia odpowiedzialny jest Paweł Edelman, który współpracował przy słynnym "Pianiście") ukazujący park przy rzecze, grupkę młodych chłopców, którzy się spierają, po czym jeden z nich podnosi z ziemi kij i uderza nim w twarz przeciwnika. I tu zaczyna się historia. Następuje ujęcie w mieszkaniu państwa Longstreet, Michael (w tej roli John C. Reilly znany między innymi z najnowszej produkcji "Musimy porozmawiać o Kevinie) i Penelope (wciela się w nią zdobywczyni dwóch Oscarów- Jodie Foster)- rodziców pokrzywdzonego chłopca. W takiej scenerii pozostaniemy - o dziwo - do końca filmu, wyjdziemy może jedynie na korytarz, po czym szybko do salonu wrócimy.

Na spotkanie zaproszeni zostali rodzice winnego chłopca: Alan Cowan(w tej roli zobaczymy laureata Oscara dla najlepszego aktora drugoplanowego w filmie "Bękarty wojny"- Christopha Waltza) i Nancy Cowan (wcieliła się w nią laureatka Oscara za pierwszoplanową rolę w filmie "Lektor"- Kate Winslet).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.