Facebook Google+ Twitter

Idzie jesień... muzyki współczesnej w Warszawie

W piątek rozpocznie się 55. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej w Warszawie. Festiwal potrwa od 21 do 29 września.

 / Fot. Agnieszka PrzedpełskaWarszawska Jesień, w tym roku nosi podtytuł "z głosem", dlatego
w Filharmonii Narodowej usłyszymy śpiew. Ale nie tylko. Na festiwalu pojawią się zespoły, które przedstawią różne, także pozamuzyczne środki kompozytorskiej wypowiedzi. Zobaczymy m.in. teatry muzyczne, aktorów, mimów i recytatorów.

We wrześniu w Warszawie odbędzie się 17 prawykonań oraz 20 prawykonań polskich. Część z nich została stworzona wyłącznie na potrzeby Warszawskiej Jesieni. W niedzielę zadebiutuje Stanisław Bromboszcz utworem „Con tensione”. Festiwalowym dużym wydarzeniem będzie występ Karlheinza Stockhauzena „INORI”. Artysta zaprezentuje swoisty muzyczny rytuał, w którym kapłanem będzie tancerz.

Jak co roku, imprezę zainauguruje orkiestra symfoniczna w Filharmonii Narodowej. Po uroczystym otwarciu w Fabryce Trzciny usłyszymy ekscentryczny utwór Johna Cage'a pod tytułem „Music for Amplified Toy Pianos”. Utwór ten został skomponowany na małe, dziecięce pianina.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.