Facebook Google+ Twitter

Idzie rewolucja. Trzy kolory w internecie i niema dywersja

Demokracja służy ludowi a nie lud demokracji. To teoria. Dywersja robi swoją robotę, a całością rządzi żądna mamona, czyli poczciwa kasa.

Sonda

Zgadzasz się z autorką?

Ostatnio wiele się mówi o demokracji i jej zasadach. Nasz serwis także opanowała gorączka demokratyczna. Nie, niestety demokracji bezpośredniej jeszcze nie mamy i chyba długo mieć nie będziemy, albowiem decydujący głos ma kasa. Kto ma pieniądze ma władzę. A zatem my powinniśmy jej służyć. W demokracji bezpośredniej, ona służy ludowi a nie lud jej. U nas jest ciągle na odwrót, tak w państwie jak i serwisie. I wątpię by udało się to zmienić w najbliższej przyszłości.

Co ma hobby do demokracji w serwisie?

Każdy ma swoje hobby, jeden wydaje pieniądze i poświęca czas na siedzenie na stadionie i kibicowanie, drugi na pisanie o tym artykułu, trzeci na łażenie po antykwariatach i polowanie na książkę lub ładny przedmiot, a jeszcze ktoś będzie robił zdjęcia z imprezy i wstawiał do serwisu. Pracujemy za darmo, poświęcamy czas własny, zdrowe oczy nadwyrężając, a czasem dorzucając własny grosz. Każdemu swoje.

Zajęcia, czas i pieniądze. Jeśli jednak pasjonaci łączą hobby np. historyczne z dziennikarską smykałką i chęcią podzielenia się swoimi zbiorami historycznych informacji, to jest już spory sukces. Taką możliwość sukcesu daje obywatelski serwis. Możliwość połączenia przyjemnej pasji z pożyteczną publikacją.

Pytanie - komu ona służy?

Komu służymy swoją ciężką pracą i ślęczeniem przed komputerem? Serwisowi do nabijania otwarć i reklam? Tym samym dając pracę kilkunastu osobom? To jest ileś tam pensji rocznie. My za nie płacimy w naturze, naszą dobrowolną pracą tzn materiałami, tekstami i galeriami. Gotówkę płacą reklamy i sponsorzy. Dokładnie nawet nie wiem, czego się nie wstydzę.

A co z komentarzami?

Wielu autorów pisze, publikuje lecz nie komentuje wcale albo ledwie sporadycznie. Ba! Dumnie twierdzą oni, że nie interesują się tym, co pod artykułem się dalej dzieje. Tak mówią, czemu trudno się dziwić, zawodowcy z papierowych gazet. Słusznie mówią. Tymczasem amator - obywatelski pasjonat dziennikarstwa - nie powinien zostawiać artykułu na pastwę losu internetowych komentatorów. Nie powinien?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (132):

Sortuj komentarze:

Demokracji, władzy ludu Wam się zachciewa?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jadwigo, spoko, To tylko była parafraza do WRF.
po drugie, już nie- aktualna na tyle , na ile w międzyczasie zmienił oblicze serwis. jak. np. zwijanie komentarzy.
a po 3, ech... odpuszczam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Litoooooości! Larum sprzed prawie 2 lat, chyba po wprowadzeniu "łapek".

"WOLNOŚC kciukowania w dół w celu usunięcia komentarza?..."
Do usuwania komentarza służy [kasuj] i wymaga uzasadnienia.
Kciuk w dół świadczy o dezaprobacie dla komentarza, kciuk w górę - o aprobacie.
Żaden kciuk nie zwija komentarza.

"RÓWNOŚĆ W internecie niby wszyscy jesteśmy równi. Bez względu na urodzenie (wiek) wykształcenie (stopnie naukowe) status majątkowy, stopień inteligencji czy nawet normalności... te faktory klasyfikacji nie istnieją. Każdemu wolno!"
- I o to chodzi na portalu, którego głównym założeniem jest dostęp dla każdego. Bez względu na metrykę, nazwisko, dyplom, stanowisko, inteligencję.

BRATERSTWO - wg.kryteriów równości, jakie szanowna Autorka dezwuuje oficjalnie, a jeszcze bardziej miedzy wierszami - nie istnieje.
Istnieje natomiast konkurencja, a w pewnych przypadkach - przyjacielska współpraca.

Nie rozumiem (nierówność inteligencji i normalności!) po jaką chol..ę wywłóczy się materiały stare i zawierające nielogiczne tezy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Albowiem art jest stary. Pochodzi z epoki prawa prasowego, z epoki przed 10 stycznia 2013. To, że nie da się go podbić świadczy tylko, że nie wszędzie regulamin działa wstecz. I chwała mu za to . Oby we wszystkich kwestiach tak było właśnie. ;)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Grzegorz Wink Dzisiaj 17:15
Niestety nie działa i od kilku dni o tym fakcie informuję redakcję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cytuję:

Zarejestrowany użytkownik
może dodać 1 punkt podbicia wagi dla każdego materiału

- to nie działa...

Komentarz został ukrytyrozwiń

tutaj drugi link link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Drodzy autorzy ... o co chodzi z tym podbijaniem?
link nie czytacie wpisów link
:)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

I ja też nie mogę podbić... :-(

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i mamy obecny walec rewolucji . Jakiż ze mnie "wernyhora" ;) hihihihi.... Chyba ten walec obecnie trochę za ciężki, no ale może się mylę.;))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.