Facebook Google+ Twitter

Idzie wiosna

Za oknem zima, na zdjęciach w Wiadomościach24 też tylko śnieg i śnieg, a przecież w tym tygodniu rozpoczyna się kalendarzowa wiosna. Dla zdjęciowej odmiany, wszystkim stęsknionym ciepła, kwiatów i motyli dedykuję tę wiosenną galerię...

1 z 7 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Rusałka osetnik        Fot. Maria Majcher
Rusałka osetnik Fot. Maria Majcher

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: motyle wiosna


Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

I wreszcie przyszła dzisiaj kalendarzowa wiosna, niestety tylko kalendarzowa, ale pomarzyć zawsze wolno....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przeglądnęłam zdjęcia p. Doroty i rzeczywiście dostrzegam wielkie podobieństwo do Przestrojnika jurtina. Pani Doroto, zaskakuje mnie Pani. Nie wiedziałam, że posiada Pani tak znaczną wiedzę również i w tym temacie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Arturze, jestem pełna podziwu dla Pana wiedzy o tych pięknych owadach. W maju będę mieć okazję do robienia zdjęć w tej samej okolicy i mam nadzieję, że tym razem uda mi się "upolować" tego motyla z rozłożonymi skrzydłami:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na ostatnim foto,ten sam co u mnie ---> link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co do bielnika, to jest to najprawdopodobniej Bielinek bytomkowiec. Jest to motyl pospolicie występujący w naszym kraju - póki co.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mógłby to byc również Przestrojnik jurtina. Rozpoznanie jednak motyla z tego zdjęcia, to prawdziwe wyzwanie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trudno powiedziec. Północna granica występowania tego gatunku, to Czechy i Słowacja. Nie mam informacji, by w Polsce był notowany. Nie mam też pewności, że to ten gatunek. Podobnie ubarwionych jest kilkanaście motyli. Pewnośc można by było uzyskac mając fotografię tego motyla z rozłożonymi skrzydłami. Problem polega na tym, że motyle z podrodziny Satyrinae bardzo rzadko je rozchylają i robią to niechętnie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dziękuję za fachowe informacje. Ostatnie zdjęcie zostało zrobione, tak jak wszystkie pozostałe, w województwie tarnowskim, więc może to motyl emigrant?:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo proszę :) Pierwszy to Rusałka osetnik ( zapraszam przy okazji do przeczytania artykułu na temat tego fascynującego motyla link )
Ostatni motyl nastręcza nie mało problemów. Najbardziej skłaniałbym się do stwierdzenia, że to zdjęcie nie było zrobione w Polsce ( może we Włoszech albo innej południowej części Europy) Jeżeli tak to wygląda to na Przestrojnika łubinowca. Jeżeli zdjęcie było zrobione w Polsce, to niestety nie potrafię na podstawie tej fotografii go zidentyfikowac :)

Pozdrawiam i życzę szybkiego nadejścia ciepłej i słonecznej wiosny :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

W takim razie proszę p. Artura Hampela o pomoc w rozszyfrowaniu nazw, chyba że mamy na portalu również innych specjalistów od motyli:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.