Facebook Google+ Twitter

Idzie wiosna. Zanim przyjdzie, nie zachoruj!

Choć w tym roku zima nie była mocno śnieżna, mróz dał się nam we znaki! Dlatego też od kilku tygodni z wytęsknieniem spoglądaliśmy na termometry. I udało się, długo oczekiwane ocieplenie przyszło!

 / Fot. Bogumiła Maśka / W24Co prawda do pierwszego dnia kalendarzowej wiosny musimy jeszcze poczekać trzy dni, jednak możemy śmiało stwierdzić, że astronomiczna wiosna trwa w najlepsze. W ogrodach kwitną pierwsze kwiaty jak przebiśniegi, powoli przebijają się żonkile. W powietrzu słychać gwar ptaków, a na ulicach możemy spotkać tłumy spacerowiczów i rowerzystów.

Jednak nie możemy zapominać, że długo oczekiwane ocieplenie to jeszcze nie prawdziwa wiosna i nie powinniśmy od razu zamieniać naszych ubrań na późno wiosenne, a już na pewno nie pozostawać przy samych koszulkach z krótkim rękawem - jak często to możemy zaobserwować, szczególnie u młodzieży.
 / Fot. W24
Panująca aura jest przyjemna ale i jednocześnie zwodnicza, gdyż temperatury ulegają szybkim zmianom, na słońcu potrafi być przyjemnie ciepło, a gdy przejdziemy w nienasłonecznione miejsce możemy zacząć odczuwać przeszywający chłód. Ponadto stosunkowo wcześnie, jeszcze przed całkowitym zachodem słońca, robi się zdecydowanie chłodniej, dlatego też nie dajmy się zwieść ślepemu przeświadczeniu, że to już prawdziwa wiosna. Ubierajmy się odpowiednio do panującej temperatury!

Powinniśmy nakładać delikatne kurtki, płaszcze, które możemy w każdym momencie rozpiąć czy też zdjąć i przewiesić przez ramię. Nie zapominajmy o wciąż modnych chustach i szalikach, które doskonale komponują się z wiosennymi kreacjami, a naszemu ciału zapewniają ochronę przed zimnym wiatrem. Wskazane są również delikatne nakrycia głowy jak kaszkietówki, czy kapelusze.

Jednocześnie nie powinniśmy się ubierać zbyt ciepło. Kiedy podróżujemy transportem publicznym ciepło wytwarzane przez pojazdy, a także innych pasażerów kumuluje się, co może powodować nasze przegrzanie, które następnie w konfrontacji z chłodnym powietrzem na zewnątrz skutkuje przewianiem i bólami pleców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Artykuł na czasie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.