Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9558 miejsce

Idzie zima zła. Napływa chłodne powietrze pochodzenia arktycznego

Synoptycy ostrzegają: wraca typowo zimowa aura. Z powodu wychłodzenia organizmu zmarły już 72 osoby. Problem ten dotyka także osoby starsze, samotne. Jedną z częstszych przyczyn zamarznięć jest alkohol, który daje złudne uczucie ciepła.

 / Fot. Archiwum KWP RadomWychłodzonego mężczyznę, z odmrożonymi nogami znaleźli w pustostanie sokołowscy dzielnicowi. Bezdomny przebywał w pomieszczeniu, w którym temperatura niczym nie różniła się od temperatury na zewnątrz. Nieszczęśnika przewieziono do szpitala.

- St. sierż. Marlena Konstanty i asp. szt. Piotr Łazuga oraz pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łukowie  / Fot. Archiwum KPP Łukówsprawdzali miejsca, w których mogły prawdopodobnie przebywać osoby bezdomne. W jednym z pustostanów natrafili na dwóch braci i ich matkę będących pod widocznym działaniem alkoholu.

 / Fot. Archiwum KWP LublinProwizoryczny piecyk zamiast dogrzewać pokój tylko dymił. Dzielnicowi oceniając wyprowadzili zziębniętą rodzinę z pomieszczenia i wezwali służby medyczne, a następnie przewieźli do osady dla osób bezdomnych - relacjonuje rzecznik prasowy KPP w Łukowie asp. szt. Marcin Józwik.

- Podczas obchodu, dzielnicowi z KPP Radzyn Podlaski ujawnili 51-letniego mężczyznę się w stanie nietrzeźwości, który pomimo niskiej temperatury przebywał w jednym z radzyńskich pustostanów. Mężczyzna zamieszkał w budynku opuszczonej masarni jednak warunki, w których się znajdował zagrażały bezpośrednio jego zdrowiu i życiu.

Mundurowi natychmiast zareagowali. Mężczyzna trafił do radzyńskiej noclegowni – informuje rzeczniczka radzyńskiej Policji asp. Barbara Salczyńska-Pyrchla.

 / Fot. Jerzy KirzyńskiNa wychłodzenie organizmu narażone są także osoby starsze, niezaradne. Jeśli mamy kogoś starszego, żyjącego samotnie w naszym sąsiedztwie nie wstydźmy się sprawdzić, zapytać czy potrzebuje naszej pomocy - dodaje pani aspirant Salczyńska-Pyrchla.

Należy pamiętać, że przez całą dobę czynne są ośrodki i placówki, w których taka osoba otrzyma opiekę i będzie bezpieczna.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"Jeśli mamy kogoś starszego, żyjącego samotnie w naszym sąsiedztwie nie wstydźmy się sprawdzić, zapytać czy potrzebuje naszej pomocy" - dokładnie tak.
Tekst bardzo na czasie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.