Facebook Google+ Twitter

Idziesz na studia? Wybierz najlepsze dla siebie konto bankowe

Opłaty za studia, akademik czy stancję, przelewy od rodziców - to wszystko można zrobić dziś o wiele szybciej i wygodniej, gdy posiadamy rachunek bankowy. Przed jego wyborem warto przeanalizować kilka ofert i wybrać tę najlepszą dla nas.

 / Fot. Lestat (Jan Mehlich), GNU1.2, CC2.5Idąc na studia, większość z nas potrzebuje konta bankowego. Trzeba zapłacić za stancję, za akademik, za studia. Jest to także większa wygoda dla rodziców, którzy mogą przelewać pieniądze "na życie" dla swojego dziecka. Jednak czy osoba po szkole średniej ma świadomość, jakie konto wybiera?

Nasz pierwszy bank


Często zdarza się tak, że o wyborze naszego pierwszego banku decydują rodzice. I najczęściej otwieramy rachunek w tym samym banku, co oni. Nierzadko jest to myślenie logicznie. Na przykład przelew od mamy dojdzie w kilka sekund, a nie na następny dzień. Z drugiej strony nasi rodzice często mają konto w banku, za które płacą spore pieniądze, a nie chcą go zmienić, "bo od zawsze tam są". Warto więc zastanowić się samodzielnie, co będzie dla nas nas najlepsze.

W podjęciu decyzji może pomóc zestawienie kilku ofert w celu porównania i wyboru, co będzie nam najbardziej pasowało. Obecnie na rynku jest 6 banków, których oferty rachunków studenckich są warte rozważenia. BZ WBK, Credit Agricole, Deutsche Bank, ING, mBank i PKO BP - na tych bankach skupimy się w tym zestawieniu.

Na co zwracać uwagę?


Pierwszą, podstawową sprawą jest to, czy nasz bank proponuje darmowe prowadzenie konta oraz przelewy. Dziś jest to standard, dlatego, gdy zależy nam na oszczędności, od razu warto odrzucić oferty banków, które pobierają od nas opłatę za samo prowadzenie rachunku lub za przelewy na rachunku zewnętrzne. Żaden z powyższych banków nie pobiera takich opłat przy ofercie dla studentów.

Drugą rzeczą jest opłata za posiadanie karty do bankomatu - czytamy w kontostudenta.pl. Banki bardzo często proponują darmowe wydawanie i korzystanie z takiej karty. Jednak prawie zawsze trzeba spełnić warunek, którym najczęściej jest liczba lub kwota dokonanych transakcji w każdym miesiącu. Przy ofercie banku BZ WBK oraz Deutsche Banku wymagana jest jedna transakcja kartą w miesiącu. Pozostałe banki zwalniają z opłaty za kartę przy wykonaniu transakcji na przynajmniej 100 zł. W przypadku, gdy danego warunku nie uda nam się spełnić będziemy musieli zapłacić od 2 zł (mBank oraz Credit Agricole) do 7 zł (ING).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Szanowny Panie Damianie Makutunowiczu,
nie wiem, czy zdaje sobie Pan sprawę, że wykorzystywanie cudzych tekstów bez podania ich źródła, jest zwykłą kradzieżą, również w internecie.

Artykuł, który Pan "napisał" jest wierną przeróbką tekstu znajdującego się na stronie http://www.kontostudenta.pl/bank/konto-studenckie-ranking.html
Mam nadzieję, że jest Pan świadomy, że łamie Pan prawa autorskie wykorzystując bez zgody redakcji serwisu ten tekst oraz tablę zamieszczoną na stronie, której fragment Pan skopiował i podpisał swoim nazwiskiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Jan Nowak
A czy zauważył gdzieś Pan, że piszę o koncie w PKO - Konto dla Młodych? Pisałem o Inteligo.

Ale prawdą jest, że mogłem dodać do zestawienia również to konto, o którym Pan wspomniał.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Nowak
  • Jan Nowak
  • 11.06.2012 09:37

Chyba autorowi coś się pomyliło - Konto dla Młodych w PKO - za darmo wypłata nie tylko z wszystkich bankomatów w kraju, ale też za granicą. Jeśli wiarygodność innych przedstawionych danych jest taka sama, to lepiej się nie kierować się tym zestawieniem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.