Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18300 miejsce

Ig Noble, czyli najśmieszniejsze nagrody naukowe zostały rozdane

Na Uniwersytecie Harvarda rozdano nagrody Ig Noble. Przypadają one autorom badań, które najpierw prowokują do śmiechu, a później do zastanowienia. W tym roku doceniono m.in. japońskich badaczy zajmujących się stopniem śliskości skórki banana.

 / Fot. youtube/print screenNagrody Ig Noble to humorystyczne odpowiedniki Nagród Nobla za prace naukowe, które najpierw śmieszą, a potem skłaniają do myślenia. Nagrody przyznaje czasopismo Annals of Improbable Research. Główną ideą tych nagród jest popularyzowanie nauki i pokazanie zabawnych aspektów pracy naukowca.

W tym roku doceniono m.in. zespół z Wielkiej Brytanii. Według ich badań osoby, które późno chodzą spać mają wysoką samoocenę, są manipulantami i przejawiają więcej cech psychopatycznych, od tych, którzy wstają wcześnie rano - podaje Nesweek.pl.

W kategorii "Zdrowie publiczne" zwyciężyli naukowcy z Czech, Japonii, USA i Indii za badanie, które wykazało, że posiadanie kota jest niebezpieczne dla naszego zdrowia psychicznego. Naukowcy wykryli zmiany w psychice młodych kobiet zakażonych utajoną toksoplazmozą.

Do grona laureatów trafili też naukowcy, którzy ustalili, że psy podczas defekacji zdecydowanie bardziej wolą się ustawić wzdłuż linii pola geomagnetycznego Ziemi, biegnących w kierunku północ-południe.

Ig Nobla przyznano także włoskiemu rządowi za włączenie do gospodarki przychodów z prostytucji i handlu narkotykami.

Nagradzani naukowcy każdego roku pojawiają się na gali wręczenia nagród w niecodziennych strojach - przebrani na kucharzy, czy niedźwiedzie polarne.

Ig Noble przyznawane są od 1991 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Gibraltar miał spore szanse.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.