Facebook Google+ Twitter

Iggy Pop and The Stooges na OFF Festivalu!

Temperatura wokół najlepszego średniego festiwalu w Europie w 2011 roku - werdyktem European Festival Awards - rośnie nieustannie. Tym razem jest to propozycja bardzo klasyczna, a właściwie - potrójnie klasyczna.

 / Fot. Michael Markos/CC BY-SA 2.0Szansa na zobaczenie Iggie'go w akcji to bezcenna sprawa - a że przyjeżdża on letnią porą do Polski, by zaszczycić jeden z najlepszych festiwali w Polsce swoją obecnością, wraz z zespołem - warto tę okazję wykorzystać. 65-latek niewątpliwie da publice niezłą lekcję pokory, prezentując walory wokalne i fizyczną sprężystość godną nastolatka. Co prawda zespół The Stooges milczy od 5 lat niemalże, skończywszy prace w studiu w 2007 roku nad "The Weirdness", ale to chyba niewielu będzie przeszkadzać - w takiej sytuacji szanse na usłyszenie klasyków sprzed czterech dekad rosną znacząco. Ja na przykład życzę sobie z całego serca tego mistrzowskiego dzieła:


Żeby dodać wspaniałości, na scenie w Katowicach wystąpią także niezrównani Suicide. Miałam okazję tych mistrzów eksperymentu i industrialu podziwiać na ubiegłorocznej Primaverze i muszę przyznać - jest to niezwykła sytuacja muzyczna. Mantryczne monologi wokalisty dopełnione psychodeliczną muzyką, zapadają w pamięć jeszcze mocniej, niż po odsłuchaniu ich kultowych płyt. Ponadczasowe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

bomka
  • bomka
  • 23.01.2012 15:15

I wanna be your dog .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ali
  • Ali
  • 23.01.2012 15:10

Pożyjemy - zobaczymy :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.