Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24346 miejsce

Igor Michalski nowym dyrektorem Teatru Muzycznego w Gdyni

Igor Michalski ma objąć stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Gdyni od pierwszego stycznia przyszłego roku. Swoje plany chce realizować dopiero od następnego sezonu artystycznego.

Teatr Muzyczny w Gdyni / Fot. Wikipedia Commons W trybie pozakonkursowym, jak poinformowała wicedyrektor departamentu kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, Beata Jaworowska, został powołany na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, znany aktor teatralny i filmowy, reżyser, poprzednio od 2007 roku kierujący Teatrem im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Potrzebna jest akceptacja związków zawodowych oraz stowarzyszeń twórczych i uzyskać zgodę ministra. Dyrektora powołał Marszałek w uzgodnieniu z prezydentem Gdyni.

Aktor urodził się 10 stycznia 1957 roku w Sopocie. Z Trójmiastem był związany przez 25 lat, występując w Teatrze Wybrzeże. Od 2007 roku pełnił obowiązki dyrektora Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Jest synem aktora Stanisława Michalskiego i aktorki Sabiny Mielczarek. W Gdańsku mieszka jego rodzina, żona Dorota Kolak i córka Katarzyna są aktorkami Teatru Wybrzeże. Kontrakt w Kaliszu nie wygasł, ale zadeklarował Igor Michalski zgodził się objąć funkcję w Gdyni, zapowiadając, że poprzednie zobowiązania rozwiąże w porozumieniu z marszałkiem województwa wielkopolskiego. Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, któremu podlega kaliski teatr, wyraził już zgodę.

Igor Michalski / Fot. Wikipedia Commons Stanowisko dyrektora naczelnego gdyńskiej sceny Teatru Muzycznego Igor Michalski obejmie 1 stycznia 2014 roku. Zapowiedział, że chce kontynuować ten profil działań, jakie przez 18 lat realizował w Teatrze Muzycznym poprzedni dyrektor Maciej Korwin, który zmarł w styczniu tego roku. Wysoko ocenia potencjał zespołu i zamierza wspólnie z nim zarządzać Teatrem Muzycznym. Wychodzi z założenia, że teatr to grupa współpracowników, w której funkcja dyrektora naczelnego to tylko jedno z ogniw. Dlatego chce zaprosić artystów do współodpowiedzialności za rozwój gdyńskiej sceny.Nowy dyrektor nie zamierza odstępować od projektów artystycznych, realizowanych z inicjatywy zastępców zmarłego poprzednika, trzech osób: Wojciecha Dmochowskiego, który wcześniej był zastępcą dyrektora naczelnego; Bernarda Szyca, który pełni funkcję dyrektora ds. artystycznych oraz Bogdana Gasika, który został zastępcą dyrektora naczelnego. Własne zamierzenia postanowił wprowadzić od nowego sezonu artystycznego. Planuje między innymi zapraszanie większej liczby polskich twórców i organizację minirecitali na Scenie Kameralnej, czyli najmniejszej z trzech scen, która znajduje się w Teatrze Muzycznym.

Igor Michalski odnosił sukcesy nie tylko w teatrze jako aktor i reżyser. Ma także doświadczenie filmowe. Zadebiutował w 1984 roku w "Czasie dojrzewania", grał u takich reżyserów jak Kazimierz Kutz, Barbara Sass Magdalena Łazarkiewicz, Robert Gliński. Występował również w serialu "Radio Romans" oraz w spektaklach Teatru Telewizji. W 2003 w Teatrze Muzycznym w Gdyni reżyserował "Sceny miłosne dla dorosłych" Zbigniewa Książka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Na temat rozwoju Teatru Muzycznego w Gdyni przeprowadziłam rozmowę z panem Jerzym Jeszke link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oto mamy przykład na to, że dyrektor teatru może być jednak profesjonalistą, a nie prowokatorem!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.