Facebook Google+ Twitter

"Igraszki z diabłem" w Teatrze CON TEXT w Jędrzejowie

Już 18 lutego 2011r. premiera nowego spektaklu Teatru CON TEXT pt. "Igraszki z diabłem". Rozmowa z reżyserem spektaklu Ireneuszem Ślusarczykiem.

Już 18 lutego 2011 r. na deskach jędrzejowskiego Centrum Kultury odbędzie się premiera sztuki Jana Drdy pt. "Igraszki z diabłem" w reżyserii Ireneusza Ślusarczyka, przygotowanej przez amatorski teatr CON TEXT. Miałem przyjemność być na jednej z prób i przy okazji zadać panu Ireneuszowi kilka pytań.

Panie Ireneuszu, 18 lutego premiera nowego spektaklu w pana reżyserii. Skąd pomysł, żeby to były „Igraszki z diabłem”?


Do tej pory zajmowaliśmy się bardziej poważnymi rzeczami. Ostatni nasz spektakl pt. "Karakuliambro" (de facto było to widowisko poetycko-muzyczne) głównie opierał się na kolażu tekstów Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego i Kabaretu Zielona Gęś. Po oddaniu do użytku gruntownie wyremontowanego budynku Centrum Kultury postanowiliśmy wraz z dyrekcją zrobić coś prostszego, lecz większego i bardziej zaawansowanego technologicznie niż do tej pory, no i najlepiej komedię. Postawiliśmy na "Igraszki z Diabłem" - baśń sceniczną przedstawioną w konwencji komediowej, której autorem jest wspaniały czeski dramaturg i prozaik Jan Drda.

Doszły mnie słuchy, że w tym spektaklu zagra także zawodowa aktorka rodem z Jędrzejowa
Magdalena Waligórska, znana między innymi z roli Wioletki w serialu "Ranczo". Czy to prawda?


Tak, to prawda, Magda zagra jedną z głównych ról - Królewnę Disperandę - ale muszę sprostować, ponieważ nie jest jedynym zawodowym aktorem, który z nami gra. Jest także Artur Słaboń, absolwent wrocławskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, obecnie aktor Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, który wcieli się w rolę diabła Lucjusza i wnosi bardzo wiele w rozwój spektaklu. Jest także Agata Sobota, aktorka Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach, lecz ona zajmuje się sprawami czysto teoretycznymi - bardzo mi pomaga w wielu sprawach, opiniuje moje pomysły.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.