Facebook Google+ Twitter

Igrzyska Olimpijskie 2012 zakończone. Londyn ma złoto

Ogień olimpijski w Londynie zgasł. Ceremonia zamknięcia pokazała niepowtarzalność i oryginalność Londynu i całej Anglii.

 / Fot. .Nie zabrakło wspaniałej oprawy wizualnej a przede wszystkim dźwiękowej. Organizatorzy ceremonii zamknięcia zadbali o to, aby pokazać Anglię jako kolebkę wspaniałych stylów muzycznych.

Podczas 3-godzinnego show na zakończenie wystąpiły ikony światowej muzyki jak George Michael czy Pet Show Boys. W porównaniu z Pekinem, plastik i świecący przesyt został zastąpiony angielską „sztuką z duszą”, która jest ponadczasowa w porównaniu z plastikiem.

„Miracle In London”- możemy przeczytać „The Times”. Cudowny klimat zamknięcia pozostanie w pamięci na długo, jak i całe 17 dni trwania igrzysk. Zostały rozegrane na najwyższym poziomie infrastrukturalnym, organizatorskim a także pod względem bezpieczeństwa. Nie było żadnych kontrowersyjnych sytuacji porównywalnych do tych z Pekinu. Nie było protestów czy też głośnych manifestacji i bojkotu sportowców. W Pekinie zabrakło tego poczucia solidarności i pokoju. Anglia zaś pokazała że ludzkie wartości są najważniejsze.

Zwieńczeniem tego założenia było uhonorowanie wszystkich wolontariuszy na ceremonii zamknięcia. Ten gest udowodnił jakie wartości zbudowały olimpiadę na najwyższym poziomie.

Złoto dla Londynu jest niepodważalne. Ogromny progres Anglików jest po tej imprezie widoczny. Statystyka medalowa także to potwierdza. Wielka Brytania z dorobkiem 27 złotych medali zajęła 3. miejsce w klasyfikacji medalowej. Jest to najwyższy progres od notowań z Atlanty 1996, gdzie mieli zaledwie 1 złoty medal. Odwrotna parabola- regresu obrazuje nasze występy. Był to najgorszy występ biało-czerwonych od 56 lat.
Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.