Facebook Google+ Twitter

Igrzyska Olimpijskie 2012. Znamy dwóch pierwszych rywali siatkarzy!

W poniedziałek po południu siatkarska reprezentacja Polski poznała dwie pierwsze reprezentacje, z którymi zmierzy się w grupowej fazie turnieju olimpijskiego. Są to ekipy Włoch i Wielkiej Brytanii. Pozostałe trzy zespoły będą znane po międzynarodowych kwalifikacjach.

 / Fot. Majkelx, wikipediaAktualnie pewnych udziału w Igrzyskach Olimpijskich jest osiem reprezentacji. Są to: Polska, Wielka Brytania, Włochy, Brazylia, Rosja, USA, Tunezja oraz Argentyna - donosi portal plusliga.pl. Ten ostatni zespół będzie najprawdopodobniej także przeciwnikiem Polski w grupie.

Biało-czerwoni wystąpią w grupie A, razem z Włochami i Wielką Brytanią, natomiast w grupie B zagrają ze sobą reprezentacje Brazylii, Rosji i Stanów Zjednoczonych.

Grupy na turniej olimpijski tworzone są na podstawie rankingu FIVB (gospodarz będzie rozstawiony z numerem jeden). 10 czerwca będą znane wszystkie reprezentacje, które pojadą na IO po rozegraniu trzech turniejów kwalifikacyjnych: jednego, trwającego aktualnie w Tokio (1-10 czerwca) z rywalizującymi w nim drużynami: Serbii, Australii, Iranu, Chin, Japonii, Korei Południowej, Wenezueli i Portoryko. Premiowany awansem będzie z niego tylko triumfator całego turnieju oraz najlepsza azjatycka ekipa.

Dwa pozostałe turnieje kwalifikacyjne odbędą się w Sofii (8-10 czerwca), gdzie o jedno miejsce premiowane biletem do Londynu powalczą: Bułgaria, Egipt, Francja oraz Pakistan, a także w Berlinie (8-10 czerwca) z udziałem Kuby, Niemiec, Czech i Indii. W sumie do obsadzenia na IO pozostały jeszcze tylko 4 miejsca.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.