Facebook Google+ Twitter

Igrzyska Olimpijskie Rio 2016 – impreza wysokiego ryzyka

Igrzyska Olimpijskie Rio 2016 są imprezą wysokiego ryzyka, nie tylko ze względu na swoją masowość (i związane z tym zagrożenia), ale przede wszystkim na możliwość zarażenia się wirusem zika lub ebola.

Maskotki Igrzysk Olimpijskich Rio 2016 / Fot. Komitet Olimpijski BrazyliiW sobotę otwarcie Igrzysk olimpijskich Rio 2016, na które mimo tych śmiertelnych zagrożeń wszystkie państwa zrzeszone w MKOL-u, wysłały swoje reprezentacje. Nikłą szansę uratowania się przed tymi zagrożeniami, mieli sportowcy z Rosji, jednak MKOL nie dał im takiej szansy.

Co prawda w Brazylii szaleje w tej chwili tylko przede wszystkim wirus ziki (Przenoszony przez komary. Zakażenie w ciąży może wiązać się z małogłowiem. Nie istnieje leczenie przyczynowe), który pochodzi z Afryki, jednak rozprzestrzenił się w Azji i Ameryce. Obecny najazd na igrzyska sportowców i kibiców z Afryki, powiększa ryzyko przeniesienia do Rio, także wirusa eboli.

(Epidemia eboli rozpoczyna się od osób, które miały kontakt z krwią lub innymi płynami ustrojowymi zakażonych zwierząt, takich jak małpy czy owocożerne nietoperze. Następnie wirusy mogą być przenoszone pomiędzy ludźmi poprzez bezpośredni kontakt z krwią i innymi płynami ustrojowymi chorych oraz zmarłych na tę chorobę osób a także poprzez bezpośredni kontakt z przedmiotami skażonymi przez ich krew i inne płyny ustrojowe).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.