Facebook Google+ Twitter

Igrzyska olimpijskie. Stwórz własną maskotkę!

Wenlock i Mandeville to imiona oficjalnych maskotek zbliżających się igrzysk olimpijskich w Londynie. Czytelnikom W24.pl podpowiemy, jak za pośrednictwem internetu stworzyć własne, oryginalne postacie.

 / Fot. Department for Culture, Media and Sport/Open Government Licence v1.0Ponad 100 tys. ludzi z całego świata wykreowało już swoje olimpijskie maskotki.
Wystarczy wejść na stronę mascot-games.london2012.com, aby korzystając z różnych opcji, wybrać ubranie dla maskotki i wyposażyć ją w dostępne akcesoria sportowe, takie jak np. piłka, oszczep, sztanga, rękawice bokserskie czy rakieta tenisowa.

Decydujemy o kolorach, w jakich nasz bohater będzie się prezentował, długości włosów, nakryciu głowy i ubraniu. Wybieramy również motto, które przyświeca naszej maskotce. To jeszcze nie wszystko. Na stronie poświęconej maskotkom znajdziemy również interaktywne gry zręcznościowe, krótkie opisy niektórych dyscyplin olimpijskich, ciekawostki i filmy. Jeden z nich, zatytułowany "Rainbow to the Games", przedstawia nam historię narodzin jednookich bohaterów Wenlocka i Mandeville'a oraz ich niezwykłą przygodę.

Skąd wywodzą się imiona tych maskotek? Na stronie mascot-games.london2012.com znajdziemy informację, że pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie odbyły się w Much Wenlock w 1850 roku. Mandeville to z kolei maskotka poświęcona igrzyskom paraolimpijskim, które pierwszy raz zorganizowano w Stoke Mandeville w 1948 roku.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.