Facebook Google+ Twitter

Igrzyska Olimpijskie w 2016 roku odbędą się w Rio de Janeiro

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-02 18:57

Igrzyska Olimpijskie w 2016 roku odbędą się w brazylijskim Rio de Janeiro, po raz pierwszy w historii w Ameryce Południowej. Zdecydował tak Międzynarodowy Komitet Olimpijski podczas posiedzenia w Kopenhadze. O prawo organizacji igrzysk starały się także Chicago, Madryt i Tokio.

W pierwszych dwóch turach głosowania odpadło najpierw uważane za jednego z faworytów Chicago, a następnie Tokio. Japońska stolica była już gospodarzem największej światowej imprezy sportowej w 1964 roku. Z kolei Amerykanie organizowali letnie igrzyska już czterokrotnie, po raz ostatni w Atlancie w 1996 roku.

W decydującym głosowaniu Rio de Janeiro pokonało Madryt. Już przed posiedzeniem MKOl pojawiało się wiele głosów, że delegaci nie zgodzą się na przyznanie Europie drugich letnich igrzysk z rzędu. W 2012 roku organizatorem będzie Londyn.

Do Kopenhagi przybyli żona prezydenta USA Michelle Obama, prezydent Brazylii Luiz Inacio Lula da Silva, król Hiszpanii Juan Carlos i premier Japonii Yukio Hatoyama, którzy zabiegali o poparcie dla miast kandydackich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.