Igrzyska olimpijskie. W kim pokładamy największe nadzieje?

Już 27 lipca odbędzie się ceremonia otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Podczas igrzysk w Atenach Polska zdobyła 3 mistrzostwa olimpijskie i łącznie 10 medali (2 srebrne, 5 brązowych), co zostało uznane za porażkę. Jak będzie w tym roku?

Sonda

Kto ma szanse na olimpijski medal?

Agnieszka Radwańska / Fot. EPA/GERRY PENNYTaki sam bilans medalowy przyniosła olimpiada w Pekinie w 2008 roku, gdzie także zdobyliśmy 10 medali (3 złote, 6 srebrnych i 1 brązowy). W mistrzostwach świata w 2011 roku w konkurencjach olimpijskich Polacy zdobyli tylko 11 medali, także nadzieje w porównaniu do poprzednich igrzysk są bardzo skromne.

Zaczynamy zastanawiać się, w której dyscyplinie Polacy mają szanse na medal.

Siatkówka

Ostatnie wydarzenia sportowe pozwalają największe nadzieje pokładać w naszych siatkarzach. Nie ma co ukrywać, że nasza reprezentacja po efektownym triumfie w Lidze Światowej jest uważana za jednego z faworytów do końcowego zwycięstwa. W Londynie zagramy w grupie A, gdzie spotkamy się z:
Włochami (29 lipca. godz 21:00)
Bułgarią (31 lipca. godz 12:30)
Argentyną (2 sierpnia. godz 17:45)
Wielką Brytanią (4 sierpnia. godz 12:30)
Australią (6 sierpnia, godz 10:30)
1/4 finału (8 sierpnia)
1/2 finału (10 sierpnia)
Finał (12 sierpnia, 14:00)

Grupa B: Brazylia, Rosja, Stany Zjednoczone, Serbia, Niemcy, Tunezja.

Tenis

Kolejną dyscyplina sportu, w której pokładamy wielkie nadzieje na medal jest tenis ziemny. Od razu na myśl przychodzi osoba Agnieszki Radwańskiej. Polka ze znakomitej strony pokazała się podczas Wimbledonu, gdzie doszła do finału turnieju, co uznaje się za wielkie osiągnięcie. Niestety przegrała w finale z Amerykanką, Sereną Williams, 1:6, 7:5, 2:6. Awansowała także na drugie miejsce w rankingu WTA.