Facebook Google+ Twitter

Igrzyska olimpijskie w Londynie: bezpieczeństwo przede wszystkim

Twierdza - to określenie najczęściej pojawia się w kontekście rozpoczynających się w piątek XXX Igrzysk Olimpijskich. Przez najbliższy miesiąc stolica Anglii będzie najpilniej strzeżonym miastem świata.

 / Fot. EG Focus/CC 2.0Forma rekordzistów świata Usaina Bolta i Davida Rudishy, odrodzenie multimedalisty na długich dystansach Kenenisy Bekele czy pierwszy i ostatni zarazem występ na wielkim turnieju weterana Ryana Giggsa, prowadzącego pod wspólną flagą brytyjską reprezentację, pozostają tłem dla zmagań z potencjalnym zagrożeniem terrorystycznym.

W tym roku mija dokładnie 40 lat, kiedy palestyńscy terroryści z organizacji "Czarny wrzesień" uprowadzili i zabili jedenastu izraelskich sportowców podczas olimpiady w Monachium. Mossad, nazywany w Tel Awiwie "długim ramieniem sprawiedliwości", potrzebował 20 lat na dokonanie zemsty na sprawcach tamtej masakry. Brytyjczycy za wszelką cenę (a wydali już 9 mld funtów) nie zamierzają dopuścić do krwawych scen i minimalizują zagrożenia do minimum. Świeżo w pamięci mają tragiczne wydarzenia sprzed 7 lat temu, dokładnie dzień po po tym, jak MKOL ogłosił, że Londyn po raz trzeci będzie gościł największą imprezę świata. Dziś, wypowiadane przez lata groźby islamskich radykałów znowu brzmią śmiertelnie poważnie, a Wielka Brytania przypomniała sobie, że jej były premier Tony Blair nazywany był ministrem spraw zagranicznych Stanów Zjednoczonych.

Brytyjskie służby specjalne od kilku tygodni postawione są w stanie najwyższej gotowości, weryfikują nawet najbardziej niewiarygodne informacje. Największy lotniskowiec marynarki Jej Królewskiej Mości "Ocean" wpłynął na wody Tamizy dwa tygodnie temu, przestrzeni powietrznej będą pilnować super nowoczesne szpiegowskie samoloty, w czterech punktach Londynu w przygotowaniu czekają wyrzutnie rakiet ziemia-powietrze na wypadek, gdyby uprowadzono samolot.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.