Facebook Google+ Twitter

Igrzyska Olimpijskie w Londynie. Jakie są szanse medalowe Polaków?

Zaczyna się! Wielkie sportowe święto kibiców i zawodników całego świata. Dla kibica święto szczególne, bo zobaczymy w jednym miejscu i jednym czasie najlepszych sportowców globu we wszystkich niemal dyscyplinach.

Sonda

Ile medali zdobędzie polska reprezentacja na igrzyskach olimpijskich?

 / Fot. EG Focus/CC 2.0Dla zawodników niejednokrotnie najważniejsze starty w karierze są oprócz wymiaru finansowego przepustką do uzyskania statusu bohatera i zapisania się na kartach historii, nie tylko sportowej. Polska reprezentacja na XXX Igrzyska Letniej Olimpiady w Londynie liczy 218 sportowców. Realnych szans medalowych nie ma nawet 10 procent startujących, co dobitnie dowodzi, że stara maksyma francuskiego barona Pierre'a de Coubertina, że najważniejszy jest udział, a nie zwycięstwo, pomimo wyświechtania w obecnych komercyjnych do bólu czasach, jeszcze nie straciła do końca aktualności. Zgadywać, kto przywiezie z Londynu medal, dziś nie sposób stwierdzić z całą stanowczością. Tym bardziej jakiego koloru będą zdobyte ewentualne medale. Zastanówmy się zatem realnie ile mamy tych medalowych szans i ilu bohaterów wróci z igrzysk z tarczą.

Naszą największą nadzieją są siatkarze. Balon napompowany wygranymi z Brazylią i ostatecznym wielkim triumfem w Lidze Światowej, lata obecnie bardzo wysoko. Dla wielu kibiców nawet na wysokości złotego medalu. Nie możemy jednak zapominać o podrażnionej ambicji Brazylijczyków, o Rosjanach, którzy w tym roku poświęcili nawet lukratywna Ligę Światową, zawsze groźnych Włochach, Serbach czy Amerykanach. Kandydatów do medali zatem jest kilku, jednak w siatkówce liczymy na medal. Jego brak będzie odebrany jako wielki zawód i niewykorzystanie życiowej szansy.

Ostatnie występy Agnieszki Radwańskiej sprawiły, że stała się naszą kandydatką numer dwa do olimpijskiego medalu. Tym bardziej, że rywalizacja na Igrzyskach odbędzie się na tych samych trawiastych kortach Wimbledonu, na których Iśka niedawno walczyła w finale turnieju Wielkiego Szlema. Jednak tu o medal będzie znacznie trudniej niż w przypadku siatkarzy. Fatalne losowanie turniejowej drabinki sprawiło, że droga do strefy medalowej wiedzie mocno pod górkę. Zresztą nie tylko Agnieszka źle wylosowała. Nasze deble - damski (siostry Radwańskie) i męski (Fyrstenberg-Matkowski) muszą się mocno sprężyć, aby nadzieje o medalu nie odpłynęły już po pierwszej rundzie. Jednak myślę, że z tych trzech teoretycznych szans, jeden medal może się udać. I wcale nie musi to być medal indywidualny Iśki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

puchacz
 • puchacz
 • 03.08.2012 11:30

a ja stawiam i stawiałem na 5 do 7 medali góra ale i to moze być zawyzone i optymistyczne... jak tak dalej będzie to wrócimy ..... już nie wiliczam ile naszych faworytów do medali przepadło...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ankieta nie jest mojego autorstwa, a ja stawiałem na 15 medali i podtrzymuję to ;p)

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 02.08.2012 19:01

na razie po 6 dniach olimpiady występ naszych jest fatalny.... jeden medal i to nie faworytki pozostali zostali wręcz zmiecieni z aren sportowych no słowem jest zle bardzo żle...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Konrad Sadik
 • Konrad Sadik
 • 02.08.2012 16:06

Ja głosowałem, że Polacy nie zdobędą żadnego medalu. Przecież tak słabo dysponowanej reprezentacji nie mieliśmy chyba nigdy. Za to Pan panie Robercie też chyba się za bardzo nie zna na sporcie układając ankietę w której jedną z opcji jest zdobycie więcej niż 20 medali. Chuba chciał Pan być niepoprawnym optymistą...Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
janbociek
 • janbociek
 • 01.08.2012 01:06

Jak złodzieje rządowi wraz z działaczami sportowymi będą kraść fundusze przeznaczone na rozwój sportu w Polsce - to będzie nocnik zamiast medali.Może przywrócić karę śmierci dla oszustów finansowych Donka i jego świty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

U mnie nie była taką murowaną faworytką, pisałem, że tenisiści maja strasznie pod górkę

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 29.07.2012 17:21

niestety .. już jedna z moich faworytek nawet do złota odpadła w 1 rundzie!!! radwanska nie dała rady ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Licze, że będą następne:-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i jeden, i to nieplanowany już jest! Sylwia Bogacka w strzelaniu trafiła w srebro. Brawo!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 28.07.2012 12:27

znając anglików .... oimpiada będzie wzorowa ,.. a nasze medale?? licze na kilka!! moze nawet złotych!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.