13494 miejsce

Igrzyska paraolimpijskie. Siedem polskich medali w Londynie!

Kolejny dzień rywalizacji na paraolimpijskich arenach w stolicy Wielkiej Brytanii przyniósł nam siedem medali. Złote krążki wywalczyli Rafał Wilk w kolarskiej jeździe na czas, Barbara Niewiedział na 1500 m, Darek Pender w szermierce na wózkach oraz Ewa Durska w pchnięciu kulą. Trzy drugie miejsca na podium zdobyli Mariusz Sobczyk w soku w dal, Anna Harkowska w kolarskiej jeździe na czas oraz Arleta Meloch na półtora kilometra. Tym samym mamy w Londynie już 24 medale!

/ Fot. Wikipedia,Crash override83, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported Polski worek z medalami w czwartek rozwiązał lekkoatleta Mariusz Sobczak. Zawodnik ze Zduńskiej Woli zdobył srebrny medal w skoku w dal. Nasz reprezentant zaczął znakomicie, bowiem swój najlepszy wynik, 5,14, uzyskał już w pierwszym skoku. Dzięki temu Polak po pierwszej kolejce prowadził. Niestety, nie udało mu się tej pozycji utrzymać pozycji lidera do końca rywalizacji. Bezkonkurencyjny okazał się Roman Pawlik z Ukrainy, który oddał trzy najdłuższe skoki w konkursie i zwyciężył z wynikiem 5,23.

Nieco mniej szczęścia miał drugi z naszych reprezentantów, Marcin Mielczarek, który skoczył 5,07 i zajął czwarte miejsce, tracąc do podium zaledwie jeden centymetr! Niemniej obaj Polacy swoimi skokami pobili własne rekordy życiowe.

Niespełna kilka minut później kolejne srebro dla Polki i drugie dla siebie na londyńskich igrzyskach zdobyła Anna Harkowska. Nasz kolarka była pierwszym polskim sportowcem, który zdobył medal podczas rywalizacji w stolicy Wielkiej Brytanii. Już pierwszego dnia zmagań wywalczyła drugie miejsce. Reprezentantkę biało-czerwonych pokonała po raz drugi tylko niesamowita Brytyjka Sarah Storey. Na najniższym stopniu podium znalazła się zawodniczka USA - Kelly Crowley. Harkowska wystartuje jeszcze w Londynie w wyścigu ze startu wspólnego nie będzie bez szans na kolejny krążek.