Facebook Google+ Twitter

Igrzyska w Vancouver igrzyskami śmierci

Na igrzyskach w Vancouver można nie tylko stracić zdrowie, ale i życie.

XXI Zimowe Igrzyska Olimpijskie / Fot. Pierre de Coubertin - www.wikipedia.plPrzed rozpoczęciem igrzysk na treningu zginął gruziński saneczkarz Nodar Kumaritaszwili. Wcześniej na torze w Whistler, który uważany jest za najszybszy i jeden z najniebezpieczniejszych na świecie wypadek miał Armin Zoeggeler (Włochy), nie odniósł on na szczęście żadnych urazów. Tor saneczkowy w Whistler / Fot. Uncleweed - www.wikipedia.pl
Wczoraj w nocy na tym torze, wybudowanym tanim kosztem i z wadami konstrukcyjnymi, przewróciło się... 8 załóg bobslejowych. Jednego z zawodników australijskich zabrano z toru do szpitala.

Za błędy organizatorów Igrzysk Olimpijskich zapłaciła też Petra Majdić (Słowenia). Podczas rozgrzewki miała niebezpieczny upadek. Nie przeszkodziło to jednak zająć Majdić trzecie miejsce. Ledwo trzymającą się na nogach podczas ceremonii wręczania medali, musieli podtrzymać członkowie słoweńskiej ekipy olimpijskiej.

Podczas treningu snowcrossu na olimpijskiej trasie w Whistler, wypadkowi uległa snowboardzistka Yuka Fujimori z Japonii. We wtorek i środę rozegrano konkurencje alpejskie. Trasa bardziej przypominała trasę do jazdy po muldach. Zawodniczki więcej czasu spędzały w powietrzu niż na stoku, nie wszystkie jednak potrafiły bezpiecznie lądować. Zjazd kobiet przypominał przypominał chwilami walkę o życie, nie o medal.

Nawet na zawodników, którzy szczęśliwie dotarli do mety czyhają niebezpieczeństwa. Jeden z niemieckich saneczkarzy na prośbę fotoreporterów nagryzł srebrny medal i złamał sobie ząb.
Niespodzianki czekają także na kibiców. Tysiące kibiców nie obejrzało zawodów snowboardowych, gdyż ich miejsca z powodu topniejącego śniegu zamieniły się w bagno.

Justyna przed startem w Otepää / Fot. Valju - www.wikipedia.plJustyna Kowalczyk mówi o Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver:"... Organizacja tych zawodów jest ohydna i będę powtarzać to do końca igrzysk...."


źródło:
1. http://sport.onet.pl/imprezy/vancouver-2010/saneczkarstwo/smiertelny-wypadek-saneczkarza,1,3176646,wiadomosc.html
2. http://www.tvp.info/informacje/ludzie/igrzyska-smierci-w-vancouver
3. http://www.sport.pl/vancouver2010/1,103371,7557522,Vancouver_2010___Wypadek_japonskiej_snowboardzistki.html
4. http://www.zczuba.pl/zczuba/1,90957,7571277,Zepsute_igrzyska___top_10_dotychczasowych_usterek.html


Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Organizacja tak wielkiego widowiska sportowego musiała być niezwykle kosztowna, niedopuszczalne jest jednak szukanie oszczędności kosztem życia i zdrowia zawodników. Poszkodowani powinni wytoczyć proces organizatorom i żądać astronomicznych odszkodowań, by nie dopuścić do takich zdarzeń w przyszłości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kolejne wypadki na torze w Whistler Mountains. Holenderska czwórka bobslejowa wycofała się ze startów, zrobili to Australijczycy, bo ich dwóch hamulcowych poturbowało się w następujących po sobie kraksie dwójek. Mistrzynie Europy Cathleen Martini i Romy Logsch (Niemcy) straciły kontrolę nad swoim bobem w finałowym przejeździe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.