Facebook Google+ Twitter

Igrzyska z odtworzenia, czyli TVP zawodzi

Nie tak to miało wyglądać. Huczne zapowiedzi o wielu transmisjach okazały się jedynie zapowiedziami. Hasło "40 godzin sportowych emocji na dobę " można zamienić na " 40 godzin rozmów w studiu oraz powtórek na dobę ". A miało być inaczej...

Wystarczy przywołać dzisiejszy dzień. Jest kilka minut po dziesiątej. W wioślarstwie o finał walczą nasze dwie osady. I robią to świetnie, wygrywając swoje półfinały. Niestety, nie było nam dane oglądać naszych reprezentantów. Ważniejsze były emocjonujące/usypiające (niepotrzebne skreślić) rozmowy w studiu. Nie widzieliśmy też walk Janusza Wojnarowicza, naszego judoki. To znaczy, widzieliśmy jedną, z odtworzenia. Trwała 24 sekundy.

Rozważania na temat bezbarwnego spotkania siatkarek z Wenezuelą były ważniejsze. Oczywiście, sportom drużynowym należy się spory komentarz, ale rywalizacja Polaków na tatami czy na pływalni, jest ważniejsza od pogaduszek w studiu. W dzisiejszym dniu stało się coś jeszcze gorszego. Od godziny 10.15 do 12.30 ani TVP 1, ani TVP 2 nie nadawała relacji z Pekinu. A Polacy startowali... Oczywiście szczęśliwcy posiadający TVP Sport nadal pasjonowali się igrzyskami. Tylko, że misja telewizji publicznej zakłada co innego.

Tylko czy telewizja publiczna ma jeszcze coś wspólnego z misją, skoro w trakcie zmagań kulomiotów (Tomasz Majewski zdobył złoty medal, o tym wydarzeniu możesz przeczytać tutaj) nadawano reklamy. Widzowie nie zobaczyli kilku pchnięć rywali Polaka. Ja zobaczyłem... w czeskiej telewizji CT2. Czechom wypada podziękować. Nie wszyscy w Polsce jednak, odbierają sygnał od naszych sąsiadów. Kolejny raz telewizja publiczna zawodzi. W czerwcu nie pokazała Euro 2008, teraz nienajlepiej relacjonuje igrzyska w Pekinie. Liczę jednak na poprawę, chociaż za 4 lata w Londynie... panie Urbański. A jeśli chce pan przykład na dobre relacjonowanie sportowych imprez, to proszę sobie włączyć CT2 albo odejść i zobaczyć jak fatalnie wygląda to z pozycji zwykłego widza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A pamiętam jak dziś, że w Atenach potrafili transmitować na 3 kanałach otwartych jednocześnie

Straszne to jest. Pewnego dnia czytam w necie, że grają nasze pingpongistki i w tym samym czasie Fyrstenberg z Matkowskim w ćwierćfinale. Idę więc na tv, bo coś pewnie będzie... I jest - finał szabli indywidualnej kobiet. Z odtworzenia.

Korzeniowski musi odejść. W końcu jeszcze chyba wie jak się szybko przechadzać

Komentarz został ukrytyrozwiń

Person to były szef polskiej misji olimpijskiej ( w Atenach ). Wydawało się, że musi się na tym znać.
Jednak powiedział to w przenośni, na mojej twarzy wywołało to uśmiech, w przeciwieństwie do całego transmitowania IO.

Komentarz został ukrytyrozwiń

być może, ale tvp to firmowała, powinni myśleć kogo zapraszają

Komentarz został ukrytyrozwiń

To był Person, a nie komentator. On się na niczym nie zna, więc używa takich zwrotów...

Komentarz został ukrytyrozwiń

komentator w tvp mówi: "Białorusini są dobrzy w rzucaniu tym złomem" Czyżby była jakaś złomiarska konkurencja na olimpiadzie, a może po prostu komentujący nie potrafi szanować przeciwników?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety...ale to smutne. Reklama poganiana reklamą, rozmowy w studiu, które chyba tylko rozmówców interesują...to obraz TVP na IO.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się ze wszystkim co napisałeś .. Po drugiej wpadce TVP, w stylu "transmisji na żywo" zawodów, które 10min. wcześniej skończyły się na Eurosporcie doszedłem do wniosku, że lepiej śledzić wyniki w radiu lub sieci ..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na szczęście jest internet. Polecam eurovisionsports. 12 kanałów live. Musiałem się przeprosić z Internet Explorer...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.