Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14024 miejsce

II Drift Legal 2008 Łódź

Znów Łódź pachniała rozgrzaną gumą i płonącym asfaltem! Po raz drugi można było nacieszyć się samochodami jadącymi bokiem w kłębach dymu, za sprawą II Drift Legal 2008, jaki miał miejsce u zbiegu Dąbrowskiego i Puszkina.

Zwycięzca imprezy Piotr Trelka idący bokiem po zwycięstwo. / Fot. Krzysztof KaźmierczakWyścigi na ćwierć mili, drifting, czy pokazy stuntowe cieszą się popularnością i doczekały się swoich legalnych federacji, organizacji oraz sformalizowanych związków. I tak właśnie jest z driftingiem w Łodzi, gdzie powstało koło Drift Legal, które zrzeszone niezależnie od Polskiej Federacji Driftu, pod skrzydłami Automobilklubu Łódzkiego po raz kolejny sprawiło, że było po prostu głośno.

I dosłownie, i w przenośni. Nie zawiedli zawodnicy - odliczyła się polska czołówka drifterów, a także spora liczba Obebo, czyli zdobywca srebrnego trofeum efektownie i efektywnie! / Fot. Krzysztof Kaźmierczakamatorów - w mniej lub bardziej przygotowanych maszynach, ale nie ustępująca duchem walki na krok bardziej utytułowanym kolegom. Nie zawiedli kibice - którzy mimo (zwłaszcza przedpołudniowych) kaprysów aury tłumnie stawili się na zbiegu ulic Dąbrowskiego i Puszkina i z wielkim entuzjazmem oglądali przejazdy zawodników. Nie zawiedli sponsorzy, którzy ufundowali nagrody i starali się uatrakcyjnić zawody kibicom - tutaj wielkie ukłony dla firmy TOYO Tires, której stanowisko jak zwykle robiło hałas - za sprawą 4800 W mocy Sprawdza się powiedzenie, że Mały może więcej. Tym razem był tylko trzeci. / Fot. Krzysztof Kaźmierczakmuzycznej, którą zainstalowano w niewielkim Seacie. Nie zawiodły również media - nie dość, że sprawnie i efektywnie zapowiadając imprezę.

Zdobywcą pierwszego miejsca, był Paweł Trela, członek Kager Drift Team, który jechał Nissanem 200SX S13. Jechał bardzo równo, bardzo agresywnie i mijał kolejnych oponentów zostawiając sobie zawsze niewielką rezerwę bezpieczeństwa.Siwego tym razem za bardzo prostowało w trakcie efektownych poślizgów. Poza podium, ale zadymić, zadymił nieźle! / Fot. Krzysztof Kaźmierczak

Pierwsze "pudło" zaliczył wreszcie kolejny członek STR8 Drift Team, jadący Mercedesem 190E 2.5 16VT Michał "Obebo" Przybylski. Tydzień temu w Koszalinie czwarty, teraz drugi - cóż warto zwrócić uwagę na tego sympatycznego chłopaka, którego eksplozje radości i pełna kalkulacji jazda, zyskały wielką przychylność i owację publiki.

Trzeci był Michał Mikołajczak zwany "Siwym", który jadąc wiekową BMW E30 w pomarańczowym „ubarwieniu”, niezbyt dobrze radził sobie z torem i przeciwnikami, ale jego pojedynek z Małym w finale B - według wielu przebijał efektownością pojedynek między Trelą, a Obebo.
Nie ma dymu, bez ...ulubieńca publiczności OGNIA! / Fot. Krzysztof Kaźmierczak

 / Fot. Krzysztof Kaźmierczak
Do ciekawostek możemy zaliczyć fakt, iż Piotrek "O!Ping" Grąbkowski - znany muzyk Blue Cafe dwukrotnie uderzał bokiem i tyłem samochodu w jeden i ten sam znak drogowy - na szczęście bez szkód dla jego znanego wszystkim Nissana Skyline GTS-R33, zwanego (dzięki malowaniom sponsorskim) "Kondomowozem". Natomiast Feta iście w stylu Formuły I - tryumfatorzy imprezy. / Fot. Krzysztof Kaźmierczakniesforny Wojtek "Ogień" Łubkowski, któremu wyraźnie nie szło na łódzkich ulicach jeżdżenie bokiem, jak zwykle zrobił show - rozgrzewając gumę i asfalt do tego stopnia, że zostawił za sobą prawdziwy ogień - płonący ślad na jezdni.To nieprawda, że mężczyznom w głowie tylko jedno. Albo jedna ;). / Fot. Krzysztof Kaźmierczak

Warto było więc ruszyć się z domu w niedzielę, by popatrzeć na jadące bokami samochody. Kolejna runda Drift Legal, która będzie najprawdopodobniej również rundą eliminacyjną TOYO Drift Cup 2008, już pod koniec sierpnia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Tuż za podium znalazł się Michał Mikołajczak zwany "Siwym", który jadąc wiekową BMW E30 w pomarańczowym „ubarwieniu”, niezbyt dobrze radził sobie z torem i przeciwnikami, ale jego pojedynek z Małym w finale B - według wielu przebijał efektownością pojedynek między Trelą, a Obebo.

Bzdura !!!!!!!!!!!!!!!!

Na pudle stałem - ale pomyłka !!!!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Witam serdecznie wiem że to było w zeszłym roku ale szukam materiałów do sponsora i czy mogę prosi o sprostowanie lub edycje tekstu. To nie Przemek był 3 tylko Ja czyli Siwy - Michał Mikołajczak

Pozdrawiam 0 692 412 171

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.