Facebook Google+ Twitter

II dzień Dni Ostrowca Świętokrzyskiego: dla każdego coś...

Sobota, 19 maja 2012 roku, była drugim dniem imprez przygotowanych przez Miejskie Centrum Kultury i partnerów z okazji tegorocznych Dni Ostrowca.

Łukasz Dryjas (z lewej) zwyciężył w konkursie strongmanów. / Fot. Krzysztof KrzakOd godziny 14 można było na ostrowieckim Rynku oglądać efekty pracy członków Sekcji Tkaniny Artystycznej MCK prowadzonej przez Mieczysława Marka Iżaka. Dla dzieci przygotowano konkursy plastyczne i sprawnościowe. Wraz z rodzicami mogły one uczestniczyć w warsztatach i pokazach eksperymentów naukowych przygotowanych przez ostrowiecką Akademię Nauki.

Wielu emocji dostarczyły zmagania prawdziwych mężczyzn o tytuł strongmana Ostrowca Świętokrzyskiego zorganizowany przez Fitness Klub Centrum. Zdobył go Łukasz Dryjas. W przerwach męskich konkurencji odbywał się pokaz aerobiku i ćwiczeń relaksacyjnych w wykonaniu pięknych instruktorek FKC.

Korowód postaci z filmów Jana Rybkowskiego. / Fot. Krzysztof KrzakPo południu na Dniach Ostrowca pojawił się akcent związany z obchodzonym w mieście Rokiem Jana Rybkowskiego, reżysera, który urodził się 100 lat temu w mieście nad Kamienną. Spod kina Etiuda wyruszył korowód postaci występujących w filmach autora "Chłopów", "Kariery Nikodema Dyzmy", "Rodziny Połanieckich".

Jolanta Wiśniewska z Punktu Informacji turystycznej poprowadziła go ulicami miasta, przez park, z krótkim postojem w amfiteatrze i na molo. Końcowy etap marszu na Rynek niektórzy "bohaterowie" Rybkowskiego pokonali zabytkowym fordem z lat 30. A na Rynku odbył się konkurs dla mieszkańców z rozpoznawania po strojach postaci z obrazów filmowych Jana Rybkowskiego. Prowadził go, podobnie jak i koncerty muzyczne, Norbert Zięba. A potem jury w składzie: Nina Domańska - Tworzewska (artystka), Elwira Rutkowska (MCK) i Krzysztof Krzak (Wiadomości 24.pl) wybrało też najciekawszą kreację żeńską i męską. Najwyżej oceniono strój Bożenny Majewskiej, która zaprezentowała się jako Jagna Borynowa i Macieja Strąporcia, czyli mnicha z filmu "Gniazdo".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.