Facebook Google+ Twitter

II edycja festiwalu Barok na Spiszu

W programie tegorocznego festiwalu można posłuchać utworów muzycznych, które podzielone zostały na części: barok spiski, barok królewski, barok jasnogórski oraz barok amerykański.

 / Fot. plakat15 sierpnia rozpoczął się II Festiwal Barok na Spiszu Niedzica 2013, którego celem jest promowanie zabytków polskiego Spiszu. Jest to inicjatywa kulturalna, w głównej mierze muzyczna, która zwraca uwagę na piękno i bogactwo sztuki takich miejscowości jak: Niedzica, Łapsze Niżne, Łapsze Wyżne, Kacwin, Frydman, Krempachy, Trybsz i Nowa Biała, które obfitują w unikatowe perełki barokowej architektury. Tegoroczna impreza skupia się nie tylko na muzyce z okresu baroku, ale także na najważniejszych zjawiskach kulturalnych, jakie miały miejsce w okresie od końca XVI do końca XVIII w.
Podczas festiwalu można zwiedzić wspaniałe wnętrza kościołów, a także zaznajomić się z ich historią i ciekawostkami. Dodatkowo można także zapoznać się z wydawnictwami traktującymi o kulturze Spiszu, a także posłuchać mini wykładów dotyczących epoki baroku i jego wpływów na teren południowej Małopolski. Celem festiwalu jest przybliżenie zarówno specyfiki kulturalnej Spiszu, jak i przypomnienie okresu baroku w muzyce, odświeżenie spojrzenia na tę epokę.
Niedzica zamek - źródło WIKIPEDIA / Fot. Łukasz Śmigasiewicz
W programie festiwalu można posłuchać utworów muzycznych, które podzielone zostały na części: barok spiski, barok królewski, barok jasnogórski oraz barok amerykański (muzyka z epoki w Ameryce Łacińskiej).

Festiwal potrwa do 31 sierpnia.

Informacje, fotorelacje i filmy z festiwalu można zobaczyć na FACEBOOK _ BAROK NA SPISZU

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.