Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1041 miejsce

II Edycja Ogólnopolskiego Studenckiego Konkursu NOTO w Krakowie. Ruszyły Dni Notatnika

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-05-06 09:03

Zapraszamy na Dni Notatnika, 5-6 maja 2014, organizowany przez Wydział Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie z okazji II Edycji Ogólnopolskiego Studenckiego Konkursu NOTO- notatnik artysty 2014. Projekt potrwa do 24 maja.

 / Fot. Materiały prasowe"W wystawie pokonkursowej będzie można zobaczyć ponad 70 notatników młodych artystów, którzy interpretują hasło Słowo i Obraz. Będą więc dzienniki, pamiętniki, opisy koncepcji artystycznych, programy, narracje ilustrowane, komiksowe, wszelkie formy, w których obrazy łączą się z notacją werbalną. W notatnikach można będzie odnaleźć projekty niezrealizowanych dzieł, zalążki utopijnych idei, robocze plany, intymne zapisy słów i obrazów, które w pierwotnym zamierzeniu artystów miały pozostać poza okiem postronnych osób..." (Halina Cader- Pawłowska, organizator wystawy).

Wystawie towarzyszą wydarzenia artystyczne. Będzie można zobaczyć projekty dwojga młodych artystów Sylwii Augustyn i Kamila Basia pod tytułem „Niezgodni / Porysunki”. Sale Galerii Ferment zamieniają się jednocześnie w pamiętnik i śmietnik.

"Wszystko to jest rezultatem naszej kolekcjonerskiej natury, która jednak nie wyraża się w zbieraniu przedmiotów, tylko wspomnień i przeżyć. Przedstawione historie odwołują się do idei komiksu, storyboardu, notatnika i teczki na akta realizowanych z użyciem technik linorytu, ksero, rysunku i kolażu, z wykorzystaniem obiektów i wideodokumentu" (fragment wypowiedzi artystów).

Wyjątkowym wydarzeniem w ramach projektu jest wystawa 30 notatników serbskich artystów, zorganizowana we współpracy z Art Gallery w Culture Centre of Belgrade. "Dlaczego notatnik? Ponieważ uwidacznia on coś co jest poza, przed, dookoła… dzieła. Pokazuje on spontaniczną pracę artysty oraz jego jednostkowe doświadczenie, staje się jednocześnie obiektem artystycznym samym w sobie. Notatnik, który zawiera intymne zapiski, notatnik, który przybiera formę dziennika z podróży czy szkiców do samego dzieła, nierozłączna część procesu twórczego artysty pozwalająca zrozumieć jego osobowość. Notatniki wypełnione swobodnymi szkicami jak i poważnymi studiami rysunku, paradoksalnie ukazujące prywatność artystów w czasach, o których mówi się, że są jej pozbawione" (Svetlana Petrović).

Szczegółowe informacje o NOTOKalendarium Dni Notatnika
Poniedziałek 5 maja 2014
-godz.17. 00 wernisaż projektu "Niezgodni / Porysunki" Sylwia Augustyn i Kamil Baś; Galeria Ferment, ul. Mazowiecka 43. Wystawa czynna od 5 do 23 maja.

Wtorek 6 maja 2014
-10.00 ¬ wernisaż wystawy pokonkursowej Galeria Fundacji Sztuki Nowej ZNACZY SIĘ, ul. Kościuszki 37, Wystawa czynna od 6 do 20 maja.
-13.00 ¬ uroczystość wręczenia nagród i wykład okolicznościowy, Małopolski Instytut Kultury, ul. Karmelicka 27
-19.00 ¬"Notto – My expirience in a notebook" wystawa artystów z Serbii; Arteteka Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, ul. Rajska 12 (wejście od ul. Szujskiego). Kuratorki: Svetlana Petrović, Małgorzata Malwina Niespodziewana. Wystawa czynna od 6 do 20 maja.

Opracowanie: Monika Stolarska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.